کد خبر: 413264 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز خبر داد:

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از افزایش دو برابری جمعیت دانش آموزی کشور در مقایسه با میانگین کشوری خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، خسرو ساکی امروز در آئین رسمی بازگشایی مدارس البرز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دبیرستان مهدیه کرج با اشاره به آمار 427 هزار نفری جمعیت دانش آموزان این استان در سال تحصیلی جدید گفت: این رشد جمعیت دانش آموزی با نرخ جمعیت استان که 3.4 درصد است تقریبا همخوانی دارد و نسبت به میانگین رشد جمعیت دانش آموزی 1/8 درصدی کشور دوبرابر شده است.

ساکی با اشاره به رشد 2/7 درصدی جمعیت دانش آموزی البرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: دانش آموزان در15 هزار کلاس درس و در دو هزار و 200 مدرسه ساماندهی شده‌اند.

وی با اشاره به موفقیت‌های دانش آموزان البرزی در سطوح مختلف کشوری و جهانی خاطرنشان کرد: درسال تحصیلی 95- 94 البرز درسطح ملی و بین المللی کارنامه درخشانی داشته است به گونه‌ای که دانش آموزان و معلمان این استان موفق به کسب سه مدال طلای انسانی، سلول‌های بنیادی و ریاضی، دومدال نقره فیزیک و ریاضی و چهارمدال برنز شیمی و رایانه شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به کسب رتبه پنجم کشوری مقاطع ابتدایی این استان در جشنواره جابربن حیان گفت: در حوزه فرهنگی وهنری نیز دانش آموزان این استان 32 مقام ملی کسب کردند که در مسابقات قرآن و نهج البلاغه 19 رتبه اول تا سوم کشوری ، دربخش ورزشی نیز 181 مدال طلا ونقره وبرنز را کسب کردند.

ساکی افزود: در مسابقات ملی و بین اللمی 38 مدال اول تا سوم معلمان و دانش آموزان علمی وکاربردی، خوارزمی نصیب دانش آموزان البرزی شد.

وی با اشاره به روند ساخت و افتتاح دبیرستان تازه تاسیس مهدیه کرج گفت: این دبیرستان با اعتباری بالغ بر2 میلیاردریال، دو هزار و 100 متر مساحت و بازیربنای دوهزارو 700 متر به وسیله سازمان نوسازی مدارس استان  البرز ساخته و به امروز به بهره‌برداری رسید.

ساکی افزود: با نگاه ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 19 کلاس درس و یک کارگاه آموزشی در این دبیرستان هوشمند می‌شود.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر