کد خبر: 384416 A

استاندار البرز مطرح کرد:

استاندار البرز بر لزوم تسریع در ساماندهی مرکز دفن زباله حلقه‌دره کرج و روند امحای زباله‌های بیمارستانی و عفونی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در البرز، سید حمید طهایی در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه مجاورت این مرکز کنار منطقه ویژه اقتصادی از ابتدا اقدامی غیراصولی و مبتنی بر طرح مطالعاتی نبوده، گفت: با تحلیل وضعیت موجود روند جابجایی و تمرکززدایی و ساماندهی مکان کنونی دفن زباله حلقه‌دره کرج باید به صورت علمی و اقتصادی بررسی و آسیب‌شناسی شود.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف و تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای ساماندهی این مکان تا کمتر از یک ماه آینده خاطرنشان کرد: امروزه در دنیا زباله طلای کثیفی تلقی می‌شود که ارز آوری دارد اما متاسفانه نه تنها از این ثروت در کشور خاصه در البرز استفاده نمی‌شود بلکه در حال حاضر با دفن غیر اصولی و سنتی زباله‌ها، محیط زیست و سلامت مردم تهدید می‌شود.

طهایی با اشاره به ضرورت توجه به روند دفن و ساماندهی امحای زباله‌های بیمارستانی در استان  از اختصاص زمینی 100 هکتاری به منظور امحای زباله‌های بیمارستانی و عفونی توسط سازمان همیاری شهرداری‌های البرز خبر داد.

لزوم تسریع در ساماندهی مرکز دفن زباله حلقه دره کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر