کد خبر: 373671 A

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد:

ایلنا: رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر ضرورت تسریع در جمع‌آوری اتباع بیگانه و ساماندهی معتادان در کرج تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در البرز، احمد فاضلیان در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز با اشاره به معضلات امنیتی که حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در البرز گفت: تکلیف ساماندهی این اتباع مشخص است؛ متاسفانه در مورد ورود بیشتر این افراد که تبعه کشورهای افغانستان و پاکستان هستند کنترلی در مرزها وجود ندارد و آن‌ها به راحتی تردد می‌کنند که خواستار پاسخگویی مسئولان متولی کنترل مرزها در مورد حضور غیرقانونی این افراد در کشور هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تسریع در حل معضل اتباع بیگانه، افزود: باید این اتباع سریعا جمع‌آوری شوند، در اجرای آن هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست و فردی که ورود غیرقانونی به داخل مرزهای کشور داشته باید سریعا تعیین تکلیف شود؛ دستگاه قضایی آمادگی دارد برای حل این موضوع همکاری لازم را با شهرداری، نیروی انتظامی و فرمانداری داشته باشد.

فاضلیان در ادامه با بیان این که دستورات قضایی لازم در این خصوص توسط دستگاه قضای استان صادر می شود گفت: اگر همه دستگاه‌های متولی پای کار بیایند مشکلی در حل معضل متدکیان وجود ندارد و ساماندهی اتباع بیگانه در استان سریعا اجرایی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ساماندهی متکدیان توسط شهرداری خاطرنشان کرد: قانون، شهرداری را مکلف کرده که مکان دائمی و تجهیزات لازم برای نگهداری از متکدیان نیازمند را ایجاد کند که متاسفانه تا به اکنون چنین مکانی در کرج ایجاد نشده است.

وی در ادامه با ابراز نگرانی نسبت به افزایش آمار خشونت است، در استان گفت: این اتفاق بیش از آنکه به حوزه انتظامی و قضایی مربوط باشد بیشتر زمینه‌های فرهنگی دارد لذا ضرورت دارد به نسل جوان در مدارس و حتی دانشگاه‌ها خودکنترلی و تحمل دیگران آموزش داده شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز با ابراز تاسف نسبت به اجرایی نشدن آیین نامه مراکز مراقبت بعد از خروج از زندان در استان البرز با وجود ابلاغ آن در سال 89 تصریح کرد: در این آیین نامه وظایف همه دستگاه‌ها تعریف شده است ولی اهتمامی برای اجرای آن در استان دیده نمی‌شود و هر دستگاهی به بهانه‌ای از اجرای آن طفره می‌رود.

وی درادامه با تاکید بر ضرورت اجرای آیین‌نامه مراقبت پس از خروج از زندان و برگزاری دوره‌های آموزش کنترل خشم در استان، عملیاتی شدن این قبیل اقدامات را زمینه‌ساز کاهش جرایم و افزایش سطح امنیتی استان عنوان و افزود: اردوگاه‌های ماده 16 برای نگهداری معتادان با توجه به اینکه اکثر سرقت‌ها توسط آن‌ها انجام می‌شود باید سریعا در استان ساماندهی شوند تا شاهد کاهش قابل توجه سرقت‌های تعزیری در سطح استان باشیم.

وی در پایان، با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاه های متولی در نشست های شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز خاطرنشان کرد: شأن این شورا، رسیدگی به معضلاتی است که امنیت استان را تهدید می‌کند، بنابراین باید مسائل کلان استان پس از اولویت‌بندی در دستور کار شورا قرار بگیرند.

شست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر