کد خبر: 360650 A

در نشست کارگروه پیشگیری از آلودگی هوای استان مطرح شد؛

ایلنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: در طول سنوات گذشته اجرای طرح‌های زیست محیطی و پیشگیرانه کاهش آلودگی هوا در البرز به کندی انجام شده است.

به گزارش ایلنا در البرز، حسین محمدی امروز در نشست کارگروه پیشگیری از آلودگی هوا استان البرز با بیان این که روند کاهش آلودگی هوا در کلانشهری مثل کرج زمان بر است تاکید کرد: کاهش آلودگی هوای کلانشهر ها در اولویت و دستور کار دولت یازدهم قرارد دارد.

وی در ادامه با اشاره به بحث کاهش آلودگی هوا در برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور گفت: استمرار آلودگی هوای در کلانشهرها و خاصه استان البرز به تبع اجرا نشدن بسیاری از برنامه های زیست محیطی دراین زمینه در برنامه های چهارم و پنجم توسعه است.

وی در ادامه با اشاره به تاثیرات افزایش سرانه فضای سبز در کاهش آلودگی هوای کلانشهرهایی همچون کرج، بر لزوم توسعه حمل و نقل عمومی شهری و پیگیری ایجاد خطوط بی آر تی در استان البرز تاکید کرد.

 وی در ادامه با بیان این که در دو سال گذشته دولت یازدهم به جد طرح جامع کاهش آلودگی هوا در کلانشرهای کشور را دنبال کرده است گفت: در این خصوص، 20 تکلیف به دستگاه های اجرایی مرتبط ابلاغ شده است .

محمدی در ادامه با بیان این که خشکسالی، تردد بالای خودروهای عبوری، ترافیک درون شهری و تراکم صنایع در میزان آلودگی هوای البرز و همچنین مخاطرات زیست محیطی استان تاثیر گذار است با اشاره به افزایش امکانات نرم افزاری و سخت افزاری سنجش آلودگی هوای البرز افزود: در حال حاضر هشت ایستگاه سنجش کیفیت هوا در استان فعال هستند.

وی در پایان، با اشاره به افزایش آلودگی هوای استان در سال 94 خاطرنشان کرد: با مقایسه آمار روزهای پاک و غیرسالم البرز در طول سنوات گذشته، کیفیت هوا درسال 93 در مقایسه با سال گذشته و برخی سال های قبل بهتر بوده است.

آلودگی هوا زیست محیطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر