کد خبر: 352997 A

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان البرز

ایلنا: مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان البرز، اجرایی شدن طرح صدور سند تک برگ ملکی را در کاهش تخلفات ثبتی در البرز موثر عنوان کرد.

به گزارش ایلنا در البرز، عباس مراد خانی امروز، در نشست خبری خود با بیان این که طرح صدور سند تک برگ ملکی با هدف جلوگیری از تخلفات ثبتی در کشور اجرایی شده است افزود: اجرای این طرح و سایر طرح های نظارتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موجب شده تا میزان تخلفات مخصوصا در دایره اداری، به شدت کاهش یابد.

وی در ادامه با بیان این که بیش از 473هزار سند تک برگی در البرز صادر شده است گفت: در اجرای این طرح بر خلاف گذشته، اسناد با فروش ملک به نام خریدار تغییر می کند.

وی در ادامه با مثبت ارزیابی کردن افزایش روند صدور اسناد الکترونیکی در کشور خاطرنشان کرد: در گذشته بسیاری از اسناد ملکی که در اختیار بانک ها قرار می گرفت جعلی بود که در حال حاضر الکترونیکی شدن روال اداری اسناد ملکی موجب شده تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری و در روند استعلام و صدور اسناد ثبتی ملکی تسریع شود.

وی در ادامه با بیان این که در حال حاضر هیچ فرایند ملکی بدون استعلام ثبتی و داده آماری، سند تک برگ دریافت نمی کند گفت: در گذشته برخی با خرید اراضی کشاورزی، این اراضی را به تعاونی های مسکن می فروختند که نظارت ویژه در این زمینه بیشتر شده و املاکی می توانند سند دریافت کنند که در محدوده های شهری و دارای سند بنچاق باشند.

 

صدور اسناد ثبتی الکترونیکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر