کد خبر: 236907 A

استاندار البرز:

راهکار اصلی مبارزه هوشمند با قاچاق کالا و ارز، ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی با در نظر گرفتن شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی ست.

استاندار البرز با تأکید بر ضرورت بازگشت به مکتب اسلام جهت رفع مسائل و مشکلات اجتماعی، سلامت اقتصادی را اصلی هدف در مبارزه با قاچاق کالا و ارز قلمداد کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمیدطهایی در کارگاه آموزشی تبیین قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری البرز، با اشاره به نقش نیروهای مردمی در حفاظت از کیان کشور، اظهار داشت: بازگشت به اصل فرهنگ ها و آموزه های دینی رمز گشای رفع بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی در کشور خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: راهکار اصلی مبارزه هوشمند با قاچاق کالا و ارز، ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی با در نظر گرفتن شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف کسب بیشترین میزان منفعت است.

وی اصلی‌ترین اهداف مبارزه با قاچاق کالا و ارز را سلامت اقتصادی، حمایت از تولید و اشتغال، تسهیل صادرات و ساماندهی واردات دانست و خاطر نشان کرد: مقابله با فعالیت قاچاقچیان که سلامت اخلاقی و فرهنگی مردم را به خطر می اندازد در این زمینه حائز اهمیت است.

طهایی با بیان اینکه هدفگذاری باید مقابله با قاچاق سازمان یافته باشد، اظهار داشت: در همین زمینه آگاه‌سازی و انجام اقدامات تبلیغی و فرهنگی برای استفاده از کالاهای داخلی برای مصرف و سوغات باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار گیرد.

وی در پایان، خواستار تداوم در برگزاری جلسات مشترک کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد و با تأکید بر ضرورت بازگشت به مباحثدینی و اسلامی در این زمینه خواستار توسعه و رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تمامی ابعاد شد.

سیدحمیدطهایی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر