کد خبر: 223815 A

رئیس اتاق بازرگانی البرز:

کاربردی کردن و عملیاتی شدن از جمله اولویت برگزاری این همایش است، و انتظار داریم، صنعت و دانشگاه های ما باید، به صورت عملی و تجربی به نتایج و خروجی مناسبی در این همایش، دست یابند.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از برگزاری سومین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در بهمن ماه سال جاری، توسط اتاق بازرگانی البرز و با همکاری دانشگاه خوارزمی و تمامی دانشگاه های استان و موسسات پژوهشی البرز و حامیان این همایش خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، حسین طوسی در نشست خبری با رسانه های استان، ضمن اعلام این خبر گفت: سال‌هاست که تعامل بین صنعت و دانشگاه وجود داشته و بحثهای مفصلی در ارتباط با این تعامل صورت گرفته و مسئولیت این ارتباطات، در زمان های مختلف برعهده ارگان های دولتی بوده است. ولی متاسفانه در این ارتباطات، حلقه های مخربی وجود داشته، که باعثکمتر شدن و کم رنگ شدن این ارتباطات و همایش ها شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: اولین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در سال ۹۱ و در شهر یزد برگزار ش. د دومین همایش در سال ۹۲ و در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد و حالا مفتخریم که این همایش توسط اتاق بازرگانی البرز در ۲۹ و۳۰ بهمن ماه در دانشگاه خوارزمی استان البرز برگزار خواهد شد، همچنین در کنار این همایش، نمایشگاه علمی، تخصصی و نوآوری، برای نخبگان، مخترعان و مقاله نویسان جوان استان در راستای مباحثپیرامون صنعت، تولید و اقتصاد بهتر نیز برگزار خواهد شد.

طوسی ادامه داد: همایش هایی که با این عنوان در سال برگزار می شود مکمل همایش سال قبل است و اولویت ما در این همایش این گونه است که همایش باید جنبه کاربردی، علمی و همچنین عملی داشته باشد، به طوری که، صنعت و دانشگاه های ما باید به صورت عملی و تجربی برون داد مناسبی از این همایش کسب کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در ادامه این نشست، بیان داشت: در این همایش، تنها ارائه مقاله علمی نباید مهم باشد بلکه باید مقاله هایی ارائه داده شود که باعثبهره برداری عملی شود، به گونه ای که باعثرفع نیاز صنعت و مشکلات صنعت و دانشگاه در جامعه باشد، همین طور اختراعات و اکتشافات به وجود آمده که در این نمایشگاه مورد بازدید قرار خواهند گرفت نیز باید در به نتیجه رسیدن کاربردی صنعت، نقش موثر و به سزایی داشته باشد.

وی، ضمن تشکر از حامیان برگزاری این همایش، اظهار داشت: دانشگاه ها، ادارات و واحدهای صنعتی تولیدی، همچون(اداره کل کار و تعاون استان البرز، بنیاد نخبگان، پژوهشگاه مواد و انرژی، دانشگاه پیام نور استان البرز، پارک علم و صنعت و فناوری، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، شهرک های صنعتی، گروه صنعتی مپنا، سرم سازی رازی، شرکت ماموت، انجمن همگن شوینده های آرایشی و بهداشتی، زر ماکارون و برخی از رسانه ها) ما را در این امر یاری می دهند.

طوسی در پایان اعلام داشت: صبح روز ۲۹ بهمن ماه، این همایش افتتاح خواهد شد و ما از هر واحد تولیدی که بخواهد در این همایش و یا نمایشگاه شرکت داشته باشد و اختراعات و مقالات خود را ارائه دهد استقبال می‌کنیم.

حسین طوسی سومین همایش ملی ارتباط صنعت و دانشگاه استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر