کد خبر: 210351 A

در کارگروه امور زیربنایی استان البرز مطرح شد:

کارگروهی متشکل از محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و استانداری البرز با مکان یابی مناسب، ضمن ساماندهی شهرک های صنعتی، در صدد ایجاد شهرک هایی با ماهیت صنایع پاک در استان خواهند بود.

مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز، احداثشهرک‌های پاک، شناسایی تفرجگاه‌های استان و احداثمرکز گردشگری در ساوجبلاغ را ماحصل ششمین کارگروه امور زیربنایی دانست.

به گزارش ایلنا در کرج، غلامرضا احمدی بیداخویدی در حاشیه کارگروه امور زیربنایی استان البرز، درباره جزئیات این نشست گفت: در ششمین جلسه این نشست، از ۳۲ پرونده مرتبط با حریم شهر، احداثبنا و… ۵ پرونده مورد بررسی و با نظارت استاندار البرز و به رأی گذاشتن نظرات کار‌شناسی اعضا، احکام نهایی صادر شد.

وی افزود: علاوه بر بررسی پرونده‌ها، یکی از محورهایی که در این نشست به بحثو تبادل نظرگذاشته شد اجرای طرح شناسایی اسکان موقت تفرجگاه‌ها در استان البرز بود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز گفت: بر همین اساس در راستای توسعه استان، شناسایی این مناطق به عنوان مراکز تفرجگاهی که نقش بسزایی در تولید سرمایه خواهد داشت در دستور کار قرار گرفت.

احمدی بیداخویدی با اشاره به گسترده بودن فعالیت‌های کارگروه امور زیربنایی، تصریح کرد: فعالیت‌های مرتبط با کارگروه امور زیربنایی استان، بسیار گسترده‌تر از تصمیم گیری برای دیوارکشی و.. در شهر‌ها است و وظایفی همچون ساماندهی حمل و نقل، بررسی روند ساخت و سازهای غیرمجاز، بافت‌های فرسوده و.. را نیز شامل می‌شود و از آنجا که استان البرز در هر یک از این حوزه‌ها با فقدان زیرساخت‌ها روبرو است، باید کلیه وظایف تفکیک، دسته بندی و مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که بخش دیگری از محورهای کارگروه امور زیربنایی استان، به موضوع ایجاد شهرک پاک اختصاص داشت، گفت: در این راستا، با پیشنهاد و تأکید استاندار البرز، کارگروهی متشکل از محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و استانداری البرز با مکان یابی مناسب، ضمن ساماندهی شهرک‌های صنعتی، در صدد ایجاد شهرک‌هایی با ماهیت صنایع پاک در استان خواهند بود.

وی همچنین در پایان، از موافقت اجرای طرحی در حوزه گردشگری نیز خبر داد و افزود: در راستای حمایت از سرمایه گذاران، با طرح ایجاد تفرجگاه گردشگری در محدوده شهر ساوجبلاغ که با احداثهتل و.. نیز همراه خواهد بود، موافقت شد.

غلامرضا احمدی بیداخویدی کارگروه امور زیربنایی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر