کد خبر: 210334 A

استاندار البرز در واکنش به زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز در استان البرز:

مدیران متخلف شهری در صورت نادیده گرفتن قانون و استمرار تخلفات در حوزه مدیریتی خود، به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه پرونده‌های زمین خواری و مبارزه با زمین خواران در دولت و این استان به صورت مستمر در حال بررسی است، خطاب به مدیران و شهرداران تأکید کرد: خاطیانی که در هر زمینه پا را فرا‌تر از چارچوب قانون بگذارند اشد مجازات و دادگاه قضایی در انتظار آنان خواهد بود.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمید طهایی در جلسه «کارگروه امور زیربنایی استان» که با حضور جمعی از مدیران کل تشکیل شد، ضمن اشاره به موضوع جلسات مستمر دولت در رابطه با پدیده زمین خواری گفت: شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور برگزاری جلسات مستمری را در رابطه با بررسی پرونده‌های زمین خواری آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم به جد در حال پیگیری پرونده‌های زمین خواری است، تصریح کرد: وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز و گسترش دامنه زمین خواری موضوعی است که استان البرز نیز به نوعی با آن مواجه است. پرونده‌های متعددی در این خصوص باز شده و در حال بررسی است.

طهایی خطاب به مدیران، در این رابطه هشدار داد و گفت: با کارفرمایان، شهرداران متخلف و مدیران در هر زمینه‌ای که باشد برخورد خواهد شد و دادگاه قضایی در انتظار خاطیان است.

استاندار البرز مسئولان امر را مکلف کرد تا در مسیر قانون حرکت کنند و مادامی که قانون را اجرایی سازند حامی مدیران و زمانی که قانون نادیده گرفته شود خود باید پاسخگوی عملکردشان بوده و به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

ضرورت کنترل و نظارت بر روند ساخت و ساز‌ها و جلوگیری از گسترش دامنه تخلفات از دیگر تأکید استاندار البرز به شمار می‌رفت.

در این جلسه مدیران کل محیط زیست، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز و جمعی دیگر از اعضای کارگروه امور زیربنایی استان نیز حضور داشتند.

سیدحمید طهایی جلسه «کارگروه امور زیربنایی استان» زمین خواری و ساخت وساز غیر مجاز در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر