کد خبر: 207954 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

از عمده دغدغه‌های استان، فقدان زمین جهت توسعه صنایع و شهرک های صنعتی است / پراکندگی صنوف از معضلات کلانشهر کرج است / حمایت وزارت صنایع از احداثشهرک فناوری در استان البرز

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار البرز از اجرای طرح ملی ساماندهی صنایع کشور از استان البرز خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید محمد علی ابریشمی در دیدار با سیدحمیدطهایی استاندار البرز یکی از عمده دغدغه های استان را فقدان زمین جهت توسعه صنایع و شهرک های صنعتی برشمرد و اظهارداشت: طبق بررسی ها در حال حاضر زمین های مناسبی برای توسعه شهرک های صنعتی در این استان وجود ندارد و اجرای مصوبات روی زمین مانده دولت گذشته نیز مضاف بر این روند مانع از توسعه صنایع شده است.

وی افزود: از بین ۹ طرح مصوب احداثشهرک صنعتی، ۳ شهرک گنجایش توسعه را ندارد و باید از ظرفیت بخش خصصی برای شهرک سازی صنعتی استفاده کرد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور خاطر نشان کرد: توسعه شهرک های صنعتی مشکل اشتغال کشور را در این استان مرتفع خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: البته در توسعه این شهرک ها حفظ اراضی و منابع طبیعی نیز باید دیده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت ساماندهی صنوف در کرج، اعلام آمادگی کرد که این پروژه ملی از استان البرز آغاز شود و افزود: با در اختیار گرفتن فضایی به همین منظور و با هماهنگی شهرداری و سایر عوامل وضعیت نابسامان صنوف را به یک مرکزیت هدایت خواهیم کرد.

اعلام حمایت از احداثشهرک فناوری در استان البرز

وی افزود: استان البرز از حیثبرخورداری از شهرک های صنعتی خصوصی، بیشترین شهرک را دارا است که البته بخشی آنها در شُرف اخذ مجوز قرار دارند.

ابریشمی در رابطه با احداثشهرک فناوری در استان البرز نیز گفت: در صورت فراهم بودن شرایط لازم که اختصاص ۱۱ هکتار زمین یکی از این شروط است، این آمادگی و حمایت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.

سید محمد علی ابریشمی طرح ملی ساماندهی صنایع کشور احداث شهرک فناوری در استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر