کد خبر: 187569 A

عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در گفتگو با ایلنا:

استان البرز می‌تواند به عنوان پایلوتی برای ایجاد نمایشگاهی مدرن با قابلیت‌های ملی و بین‌الملی مورد استفاده قرار گیرد / نمایشگاه استان البرز می‌بایست نمایشگاهی مدرن با استاندارد های بین الملی و شاخصه های روزآمد علم اقتصاد در دنیا باشد.

استان البرز می‌تواند به عنوان پایلوتی برای ایجاد نمایشگاهی مدرن با قابلیت‌های ملی و بین الملی مورد استفاده قرار گیرد.

عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز با بیان این مطلب به خبرنگار ایلنا در کرج گفت: با وجود حضور ۳۵۰۰ واحد تولیدی در استان البرز و همجواری این استان با پایتخت و قطب صنعت ایران، شایسته است در ایجاد نمایشگاه، همه موقعیت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این استان دیده شود.

علی بهبهانی در ادامه با مروری بر تاریخچه و مقایسه ایجاد نمایشگاه‌ها در نقاط مختلف دنیا بیان داشت: با نگاهی به کشورهای دیگر، مخصوصا تجربه کشورهای صنعتی دنیا در ایجاد نمایشگاه‌ها، اگر بخواهیم واقعا کاری اساسی انجام دهیم، با الگو گرفتن از آن‌ها، می‌توانیم حرکت‌های سنجیده و مناسبی را در این خصوص انجام دهیم.

عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در ادامه با بیان این مطلب که کلان نگری در تاسیس نمایشگاه، باید مد نظر قرار گیرد اظهار داشت: متاسفانه با وجود تصمیمات و اقداماتی که تنها در حد مصوبه و کلنگ زدن باقی مانده، در طول سال‌های متمادی هیچ همت و عزمی جدی برای ایجاد یک نمایشگاه وسیع، مدرن با استانداردهای بین الملی در سطح کشور نبوده که ایجاد نمایشگاه استان البرز می‌تواند فرصتی مناسب برای ظهور و بروز این مهم در سطح کشور و استان باشد.

این فعال اقتصادی صنعت نساجی کشور، در ادامه با تاکید بر مشارکت تشکل‌های بخش خصوصی استان در ایجاد نمایشگاه استان البرز، بیان داشت: نمایشگاه استان البرز می‌بایست نمایشگاهی مدرن با استاندارد‌های بین الملی و شاخصه‌های روزآمد علم اقتصاد در دنیا باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروزه داشتن نمایشگاهی مدرن با بهره‌مندی از تکنولوژی روز دنیا از شاخصه‌های رشد صنعتی و تولید ناخالص ملی کشور‌ها مخصوصا کشورهای صنعتی دنیا محسوب می‌شود که انتظار می‌رود با همراهی مسئولان و تصمیم سازان در این امر و با بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فعالان بخش خصوصی و صاحبان صنایع، به زودی این امر در استان البرز به عنوان پایلوتی در کشور محقق شود.

علی بهبهانی ایجاد نمایشگاه دائمی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر