کد خبر: 151944 A

معاون برنامه ریزی استانداری البرز:

در تنظیم بهتر بازار باید بیش پیش به وظایف اصلی دولت یعنی همان تنظیم برنامه، اجرای قوانین و هدفمندی اقدامات بازگردیم و دست بخش خصوص را در تثبیت موقعیت بازار بازتر از پیش بگذاریم.

ایلنا: معاون برنامه ریزی استانداری البرز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان البرز بر لزوم حفظ ثبات موجود در وضعیت قیمت کالا ها و عرضه اجناس مورد نیاز مردم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، مهرداد مظفری با بیان این مطلب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان البرز اظهار داشت: اصل نخست در برقراری یک توازن و تعادل اصولی در بازار، افزایش نقش تشکل ها و بخش تعاونی در امور جاری است که باید با ایجاد زمینه های لازم این فرصت و امکان را برای بازاریان و البته تک تک مصرف کنندگان فرآهم آوریم.

وی افزود: افزایش رقابت پذیری، انحصارزدایی، افزایش کارایی اقتصادی، ثبات سطح نسبی قیمت ها، توسعه صنایع و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و…؛ همه از جمله آثار پررنگ افزایش نقش تشکل ها در عرصه بازار می باشد که بدان باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

مظفری تصریح کرد: در تنظیم بهتر بازار باید بیش پیش به وظایف اصلی دولت یعنی همان تنظیم برنامه، اجرای قوانین و هدفمندی اقدامات بازگردیم و دست بخش خصوص را در تثبیت موقعیت بازار بازتر از پیش بگذاریم.

معاون برنامه ریزی استانداری البرز در این جلسه با تقدیر از تاثیر مثبت معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت درکنترل بهینه بازار از ابتدای اسفند ماه جاری، خاطرنشان کرد: در کنترل بازار نیز نقش خود مردم حیاتی و تاثیر گذار تر از سایر مکانیسم های بازدارنده است و این مردمند که با تصمیمات درست و بجای خود می توانند به بازار و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا سمت و سو دهند.

مظفری با اعلام موافقت در خصوص پیشنهاد افزایش ساعات پخت نانوایی های مستقر در مسیر و جاده های پرتردد در ایام عید نوروز اظهار داشت: در کنترل و نظارت بازار در ایام پیش روی منطق با تراکم جمعیت بالا در استان باید مورد توجه ویژه باشند.

مهرداد مظفری ستاد تنظیم بازار استان البرز تشکل ها و بخش تعاونی توازن در بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر