خبرگزاری کار ایران

| 01:39   
کد خبر : ۱۳۹۳۶۴۲
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی البرز خبر داد؛

۶۰۰ هکتار شهرک‌سازی در سالی که گذشت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز از ۶۰۰ هکتار شهرک‌سازی در شهرک‌های صنعتی دولتی استان در قالب ایجاد شهرک جدید یا فازهای توسعه طی بازه زمانی شهریور ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲ خبر داد.

۶۰۰ هکتار شهرک‌سازی در سالی که گذشت

به گزارش ایلنا از البرز، حمیدرضا عقاب‌نشین ضمن اعلام این خبر گفت: در حال حاضر در استان البرز چهار شهرک صنعتی فعال دولتی و هفت شهرک صنعتی غیر دولتی فعال وجود دارد به علاوه این موارد ۱۷ «لکه صنعتی» یا «منطقه صنعتی» شناسایی شده در صنعت استان وجود دارد که پیگیر هستیم با کمک استانداری البرز و هیات دولت، ساماندهی این ۱۷ لکه صنعتی انجام پذیرد.

عقاب‌نشین با اشاره به پروژه‌های شهرک‌سازی این شرکت افزود: فاز ۵ شهرک صنعتی اشتهارد ۲۰۴ هکتار است که پیشرفت فیزیکی آن -البته در بخش زیرساخت‌ها و معابر- بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در فاز توسعه شهرک صنعتی کوثر که ۱۵۶ هکتار است؛ بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده و در شهرک صنعتی امید البرز نیز که مساحتش ۲۴۰ هکتار است بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم.

وی در ارتباط با پیشرفت کند زیرساخت‌هایی همچون ابنیه، معابر، فضای سبز، تصفیه‌خانه و... که نیازمند زیرساخت‌های دیگری نیز هستند و باید توسط سایر دستگاههای خدمت‌رسان تامین شود، توضیح داد: در بخش دستگاههای خدمت‌رسان در حوزه‌های زیرساختی در حال حاضر دو قانون معطل مانده داریم که بصورت کامل اجرایی نشده است. ماده ۸۱ قانون مقررات مالی دولت و ماده ۵۴ احکام دائمی برنامه‌های توسعه که طی آن دستگاه‌های خدمات‌رسان موظف‌اند زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای صنعتی را تا درب واحد صنعتی اجرا کنند و همانطور که عرض کردم این دو قانون معطل مانده است.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز دیگر پروژه‌های شاخص این شرکت در بازه زمانی هفته دولت ۱۴۰۱ تا هفته دولت ۱۴۰۲؛ طرح پست برق شهرک صنعتی کوثر، شبکه‌ گاز فاز ۵ شهرک صنعتی اشتهارد و شبکه توزیع برق، روشنایی و خطوط انتقال برق فاز ۵ شهرک صنعتی اشتهارد است.

این مقام مسئول درباره دیگر پروژه‌های این شرکت در سال جاری اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی اشتهارد، خروجی دوم شهرک صنعتی اشتهارد، شهرک فناوری استان البرز و اتصال پساب به شهرکهای صنعتی اشتهارد در راستای رفع نیاز آب صنعتی صنایع، بخشی از برنامه های مهم این شرکت در سال ۱۴۰۲ هستند که با جدیت در حال پیگیری آن هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز