کد خبر: 1333982 A

مدیرکل استاندارد البرز مطرح کرد:

برخورد با تخلفات آزمایشگاهی و شرکت های بازرسی بخش خصوصی

مدیرکل استاندارد استان البرز، گفت: عملکرد آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی در بخش خصوصی، نظارت شده و هر گونه اهمال و تخطی از وظایف مربوطه در کمیته رسیدگی به تخلفات بررسی خواهد شد.

برخورد با تخلفات آزمایشگاهی و شرکت های بازرسی بخش خصوصی

به گزارش ایلنا از البرز، محمد حسین طاهری اظهار کرد: در راستای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی بخشی از خدمات سازمان ملی استاندارد ایران از قبیل آزمون بر روی نمونه ها، بازرسی و نمونه برداری از واحد های تولیدی و خدماتی با نظارت مستقیم ادارات کل به بخش خصوصی واگذار شده است.

مدیر کل استاندارد استان البرز در خصوص نحوه نظارت ها و دستورالعمل های مربوطه عنوان کرد: بر اساس روش اجرایی نظارت بر عملکرد آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی، شرکت‌های بازرسی وآزمایشگاه ها موظف هستند در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده تمام امورات محوله را از جمله بازرسی، نمونه برداری، آزمون و کالیبراسیون را انجام داده و هر گونه اهمال و تخطی از وظایف مربوطه در کمیته رسیدگی به تخلفات بررسی خواهد شد.

او اظهار داشت: چنانچه واحد های تولیدی و خدماتی از نحوه برخورد، نظارت ، بازرسی و آزمون آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی شکایتی دارند می توانند درخواست خود را در سامانه ملی رسیدگی به شکایات سازمان ملی استاندراد ایران به نشانیalborz.inso.gov.ir  قسمت شکایات ثبت کنند.

انتهای پیام/
مدیرکل استاندارد البرز تخلفات آزمایشگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر