کد خبر: 1333250 A

به ریاست استاندار البرز؛

کارگروه مشترک توسعه ریلی کلانشهر کرج و فردیس تشکیل شد

استاندار البرز گفت: ظرف مدت کوتاهی جمع بندی صحیح از طریق کارگروه مشترک توسعه ریلی کلانشهر کرج و فردیس در خصوص انعقاد قرارداد با پیمانکار، محقق می شود.

کارگروه مشترک توسعه ریلی کلانشهر کرج و فردیس تشکیل شد

به گزارش ایلنا از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه بررسی انعقاد قرارداد توسعه ریلی کلانشهر کرج و فردیس که روز چهارشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد از اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران کرج و فردیس خواست تا با جدیت ویژه ای نسبت به راه اندازی و توسعه قطار شهری، اقدام کنند.

وی با تشریح پیگیری های صورت گرفته استانی و ملی در خصوص این پروژه مهم و حیاتی، ادامه داد: توسعه حمل و نقل عمومی بویژه ریلی در استان از مهمترین مطالبات مردم محسوب می شود چراکه ترافیک های درون شهری بخش بسیاری از وقت و هزینه مردم را صرف می کند.

عبداللهی با تاکید بر اینکه شهرداری های باید تمامی اعتبارات خود از محل ارزش افزوده را صرف پروژه های عمرانی کنند، گفت: بر این اساس شهرداری کرج مکلف است که این اعتبارات را با اولویت تکمیل قطار شهری و کنارگذر شمالی کرج، هزینه کند.

وی افزود: اکنون درصدد هستیم با برنامه ویژه ای در راستای تکمیل و راه اندازی خط دو قطار شهری کرج و امتداد آن در فردیس اقدام کنیم. بر این اساس با بهره گیری از ظرفیت شرکت فراب وابسطه به قرارگاه خاتم الانبیا و آستان قدس رضوی به صورت برنامه محور و طی زمانبندی دقیق اقدام خواهیم کرد.

استاندار البرز گفت: مقرر شد ظرف مدت کوتاهی به جمع بندی صحیح از طریق کارگروه مشترک توسعه ریلی کلانشهر کرج و فردیس متشکل از مدیران و کارشناسان مربوطه در خصوص انعقاد قرارداد با پیمانکار، اهداف دنبال شود.

وی افزود: بر این اساس تکمیل حلقه میانی خطوط قطار شهری کرج و امتداد آن‌ از ایستگاه شهید سلطانی به فردیس در دستور کار قرار می گیرد.

عبداللهی گفت: باید با تعامل و همراهی و فارغ از حواشی مخرب به تکمیل این پروژه و بهره مندی و رضایتمندی مردم از این امکان مهم بپردازیم. نظارت هفتگی بر روند طراحی و اجرا نیز صورت می گیرد و تا حصول نتیجه ادامه دارد.

انتهای پیام/
استاندار البرز شورای شهر کرج قطار شهری کرج مدیریت شهری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر