کد خبر: 1330914 A

آمادگی البرز برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان در ایام نوروز

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: البرز در نمایشگاه گردشگری از کتاب الکترونیک معرفی جاذبه‌های گردشگری استان که به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده رونمایی کرد که می‌توان به معرفی هر چه بهتر جاذبه‌های گردشگری البرز بپردازد.

آمادگی البرز برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان در ایام نوروز

به گزارش ایلنا از البرز یحیی داریی در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر که در محل استانداری البرز به دبیری این اداره کل برگزار شد، همچنین رونمایی از چرم با روش دباغی گیاهی با حضور وزیر کشور و معرفی سمنوی سنتی را در کنار توتک به عنوان سوغات استان از اقدامات در راستای جذب گردشگران معرفی کرد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به برخی اقدامات البرز در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی‌گردشگری و صنایع وابسته که در راستای خدمات سفر انجام‌ شده، گفت: البرز در این نمایشگاه از کتاب الکترونیک معرفی جاذبه‌های گردشگری استان که به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده رونمایی کرد که می‌توان به معرفی هر چه بهتر جاذبه‌های گردشگری البرز بپردازد. 

این مسئول از مهم ترین اقداماتی که در فاصله دو جلسه از ستاد اجرایی خدمات سفر انجام شد را   بازگشایی کاخ سلیمانیه پس از سال‌ها بسته بودن عنوان کرد و گفت  این کاخ اکنون همه روزه برای بازدید گردشگران باز است. 

دارایی از دیگر اقدامات را ایجاد زیرساخت‌هایی چون بازسازی سرویس‌های بهداشتی کاخ مروارید که در حال انجام است، دانست. 

او همچنین افتتاح دبیرخانه ثبت جهانی تپه ازبکی را از دیگر اقدامات مهم برشمرد و تأکید کرد که نصب ‌‌QR کد  کتابچه الکترونیکی معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در مکان‌های عمومی شهر به تمام شهرداری‌ها ابلاغ شود تا به معرفی جاذبه ها پرداخته شود. 

دارایی همچنین از ابلاغ شرح وظایف به کمیته‌های ستاد خدمات اجرایی سفر خبر داد و گفت: برای کمیته‌های مختلف از جمله خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی، اسکان، خدمات رفاهی، بهداشتی، سلامت و محیط زیست، نظارت بر نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی همه موارد و اقدامات لازم ابلاغ شد. 

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی نیز بر اطلاع رسانی اقدامات انجام شده توسط هر کدام از ارگان‌ها تأکید کرد و گفت به این ترتیب مردم می توانند بهتر با اقدامات انجام شده آشنا شوند. 

احمد افضلی بر مشخص شدن هر چه سریعتر محل استقرار و تعداد پایگاه‌های اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و شهرداری تأکید کرد. 

او همچنین انتشار لیست محل‌های اسکان آموزش و پرورش را مهم عنوان کرد و گفت: علاوه بر این اقدامات لازم است تا شهر، حال و هوای نوروزی داشته باشد و آذین بندی، نصب بنرهای نوروزی و اجرای هنرهای خیابانی به صورت ساماندهی شده در این ایام صورت پذیرد. 

انتهای پیام/
سفرهای نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر