کد خبر: 112769 A

مدیران بانک‌ها باید به رسانه‌ها کمک کنند چرا که این قشر تلاش‌های فراوانی را برای تهیه هر خبر متحمل می‌شوند.

ایلنا: استاندار البرز با اعلام حمایت از رسانه‌ها و خبرنگاران استان بر ضرورت ارائه تسهیلات آسان از سوی بانک‌ها تأکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید طاهر طاهری عصر یکشنبه در ادامه پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان بخشی از سخنان خود را به دفاع از رسانه‌های استان و ضرورت حمایت بانک‌ها در ارائه تسهیلات به خبرنگاران و رسانه‌ها اختصاص داد.

وی تصریح کرد: مدیران بانک‌ها باید به رسانه‌ها کمک کنند چرا که این قشر تلاش‌های فراوانی را برای تهیه هر خبر متحمل می‌شوند.

استاندار البرز با اشاره به مصادیقی از تلاش‌های بی‌وقفه خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران به رقم مشقت و سختی‌های فراوانی که در تهیه هر خبر متحمل می‌شوند هزینه‌ای که دریافت می‌کنند بسیار ناچیز‌تر از تلاش‌هایشان است.

وی بیان کرد: گاهی اوقات خبرنگاران مدت‌ها پشت درهای بسته منتظر یک مدیر می‌مانند تا پاسخ سؤالاتشان را دربافت کنند و دست آخر هم با بی‌مهری‌ها و بازخواست مدیرانشان مواجه می‌شوند.

استاندار البرز با بیان اینکه بسیاری مدیران حتی وقتی برای پاسخ دهی به سؤالات خبرنگاران نمی‌گذارند، تأکید کرد: تحت این شرایط باید خود را چند لحظه جای آن‌ها بگذاریم و با درک سختی کار این قشر زحمتکش پاسخگوی آن‌ها باشیم.

طاهری ادامه داد: در طول این دو ساعت جلسه چقدر خبرنگاران باید دقت داشته باشند تا چند جمله از صحبت‌ها را تیتر یک کنند و در نشریه، سایت و سایر رسانه‌ها انعکاس دهند؟

وی افزود: بسیاری از رسانه‌های استان سرمایه در گردش ندارند و از نظر مکان فعالیت با مشکل مواجه هستند که با ارائه تسهیلات از سوی بانک‌ها می‌توان بخشی از مشکلات آن‌ها را مرتفع ساخت.

طاهری تصریح کرد: بانک‌ها باید در ایجاد تسهیلات به رسانه‌ها از یکدیگر سبقت بگیرند و اگر مشکلی نیز وجود دارد به ما منعکس کنند تا جهت پیگری آن وارد عمل شویم.

هر چند جلسه کارگروه اشتغال استان ارتباط مستقیمی با دغدغه‌های رسانه‌های استان نداشت و مجال دیگری را می‌طلبید اما استاندار البرز خواست تا در این جلسه رسمی و استانی نوع نگاهش به رسانه‌ها و توجه به تلاش‌های خبرنگاران را بر همگان مبرهن سازد.

در پایان تعدادی از خبرنگاران با تشویق استاندار البرز و به رسم قدردانی از نگاه ویژه وی به رسانه‌ها او را همراهی کردند.

سید طاهر طاهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر