کد خبر: 112748 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

مهمترین موانع موجود در مسیر ارائه خدمات مطلوب درمانی به مردم این استان، رشد سریع جمعیت و مهاجرپذیری آن است که باعثشده در کنار تحریم هایی که طی سال های اخیر بر کشور تحمیل شد، موجبات برخی معضلات را فراهم کند.

ایلنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با استقبال از حضور بخش خصوصی در حوزه درمان و خدمات پزشکی گفت: با حضور فعال بخش خصوصی آهنگ خدمات پزشکی به مردم تند می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرج، محمد حسن ناصری با بیان این مطلب در مراسم افتتاحیه یکی از مجهز‌ترین کلینیک‌های تخصصی چشم پزشکی در استان با اعلام این مطلب افزود: از زمان تشکیل استان البرز تاکنون اقدامات مثبتی در حوزه بهداشت و درمان رقم خورده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فعالیت مستقل دانشگاه علوم پزشکی البرز با ظرفیت پنج دانشکده اشاره کرد.

وی با اشاره به این مطلب که سایه تهران موجب فقر خدمات درمانی در استان البرز شده است افزود: قرار گرفتن استان البرز در کنار پایتخت باعثشده این استان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه خدمات و اقدامات درمانی با مشکلاتی مواجه باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این راستا مهم‌ترین موانع موجود در مسیر ارائه خدمات مطلوب به مردم رشد سریع جمعیت و مهاجرپذیری آن است که باعثشده در کنار تحریم‌هایی که طی سال‌های اخیر بر کشور تحمیل شد، موجبات برخی معضلات را فراهم کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: در چنین شرایطی حضور فعال بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه درمان و خدمات پزشکی این استان را در مسیر رشد و توسعه قرار می‌دهد.

ناصری تاکید کرد: حضور و فعالیت بخش‌های خصوصی در کنار فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی البرز نکته قابل تاملی است که در برنامه‌های این دانشگاه قرار داشته و می‌تواند علاوه بر جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های مختلف مردم را در ارائه خدمات مختلف درمانی یاری دهد.

محمد حسن ناصری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر