کد خبر: 1096735 A

در سه ماه گذشته، انجام شد؛

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز؛ ضمن تبیین راهبردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح عملکرد آموزشی بخش دولتی و غیر دولتی سه ماهه نخست سال 1400 پرداخت.

به گزارش ایلنا از البرز، بهزاد غفاری آموزش های فنی و حرفه ای را بستری برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین در راستای جهش و رونق تولید و اشتغال دانست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز تأکید کرد: توانمندسازی نیروی انسانی عامل اصلی بهره وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات و در نهایت تحقق شعار مقام معظم رهبری است و آموزشهای مراکز آموزشی این اداره کل با محوریت توانمندسازی نیروی کار استان با هدف تحقق اهداف مذکور انجام می شود.

وی اظهار داشت: این اداره کل، آموزش های مهارتی را در دو بخش دولتی و غیردولتی با بهره گیری از مربیان مجرب و امکانات و تجهیزات کارگاهی، مطابق با استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خوشه های صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر ارائه می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در تشریح عملکرد آموزشی سه ماهه نخست امسال گفت: در بخش های دولتی در مراکز ثابت شهری یک هزار و 795 نفر دوره، جوار دانشگاهی 9 نفر دوره در راستای مهارت افزایی دانشجویان، در بخش پادگان 97 نفر دوره در راستای تفاهم نامه با نیروهای مسلح و افزایش مهارت سربازان وظیفه، روستا 124 نفر دوره با هدف توانمندسازی روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، زندان 548 نفر دوره جهت کمک به بازگشت آنها به جامعه و ادامه زندگی سالم، سیار شهری 128 نفر دوره، صنایع و صنوف 701 نفر دوره با هدف ارتقاء مهارت شاغلین و افزایش کیفیت تولیدات داخلی، عشایری 17 نفر دوره، مهارت آموزی در محیط کار واقعی 114 نفر دوره، سکونتگاه های غیر رسمی (حاشیه نشینی شهرها ) 188 نفر دوره و در مجموع 3هزار و 721هزار نفر در خوشه های صنعت ، خدمات ، فرهنگ و هنر و کشاورزی از آموزشهای رایگان مهارتی بهره مند شدند.

بهزاد غفاری همچنین با اشاره به فعالیت بیش از 400 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان برای توانمند سازی اقشار مختلف، عملکرد این آموزشگاهها که تحت نظارت این اداره کل فعالیت می کنند را در مدت سه ماهه نخست امسال بالغ بر 2هزار و 73 نفر دوره اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا، همه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به صورت محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی ارائه شده است.

انتهای پیام/
آموزش فنی و حرفه ای البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر