کد خبر: 106865 A

توسط گروه‌های مردمی طبیعت دوست انجام شد:

در این مراسم که همزمان با موج آخر سفرهای تابستانی مردم و به منظور فرهنگ سازی و در معرض دید مسافران برگزار شد، حجم زیادی از زباله جمع آوری و با همکاری شهرداری آسارا از محل منتقل شد.

ایلنا: به همت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج منطقه ری زمین در بخش آسارا توسط گروه‌های مردمی(NGO) از جمله جمعیت درختکاران البرز، جمعیت البرز سبز، انجمن کوهنوردان و جمعیت رفتگران طبیعت و با مشارکت شهرداری آسارا به صورت نمادین پاکسازی شد.

به گزارش ایلنا در کرج، در این مراسم که همزمان با موج آخر سفر‌های تابستانی مردم و به منظور فرهنگ سازی و در معرض دید مسافران برگزار شد، حجم زیادی از زباله جمع آوری و با همکاری شهرداری آسارا از محل منتقل شد.

در این مراسم حکیمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج با بیان اینکه توسعه پایدار بدون مشارکت و همکاری جوامع محلی و نهاد‌های مردمی با سازمان‌های دولتی میسر نخواهد بود، خطاب به گروه‌های شرکت کننده اظهار داشت: تلاش مشارکت جویانه و خود جوش گروه‌های مردم نهاد در پاکسازی طبیعت اقدامی ارزشمند و تحسین برانگیز است و با توجه به وضعیت فعلی طبیعت و محیط زیست کشور در راستای آموزش و نهادینه سازی فرهنگ زیست محیطی، نیاز مبرم به انجام فعالیت‌های داوطلبانه از جمله پاکسازی طبیعت احساس می‌شود.

وی در پایان افزود: ما محیط زیست را از پیشینیان به ارثنبرده‌ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته‌ایم پس در حفظ و حراست از این امانت کوشا باشیم.

پاکسازی مناطقی از آسارای کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر