کد خبر: 971043 A

کرباسیان؛

معاون وزیر نفت ارزش کل قراردادهای واگذار شده از سوی شرکت نفت به دانشگاه‌ها را بالغ بر 1008 میلیارد تومان و 50 میلیون یورو اعلام کرد.

به گزاش خبرنگار اقتصادی ایلنا،‌ مسعود کرباسیان در مراسم امضای 13 قرارداد پژوهشی و افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی با دانشگاه‌ها اظهار داشت: امروز 13 قرارداد با 13 دانشگاه کشور در زمینه افزایش ضریب بازیافت امضا خواهد شد که از این تعداد دانشگاه پنج دانشگاه خلیج فارس علم و صنعت صنعتی اصفهان فردوسی مشهد و شهید چمران اهواز جدیدا به جمع دانشگاه‌های همکار با صنعت نفت اضافه شده‌اند. به این ترتیب کل دانشگاه‌های نفتی کشور به عنوان همکار به ما کمک می‌کنند.

وی افزود: پروژه همکاری با دانشگاه‌ها از سال 94 شروع شد و همان سال حدود 9 میدان نفتی به 8 دانشگاه برای مطالعه واگذار شد که در چارچوب آنها راه‌کارهای علمی و عملی برای اف زایش بازیافت و در نتیجه محور بودن دنبال شد و همچنین برای چالش‌های تولید راهکارهای فناورانه ارائه شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت تصریح کرد: ایجاد رابطه هدفمند و بلندمدت با دانشگاه‌ها جهت استفاده حداکثری از مراکز دانشگاهی مدنظر بوده و این عملکرد فوق ادامه پیدا کرده که امروز شاهد امضای 13 قرارداد هستیم.

وی ادامه داد: برای 9 قراردادی که طی ماه گذشته با دانشگاه‌ها امضا شد 293 میلیارد تومان و 14 میلیون یورو سرمایه به مدت 10 سال در نظر گرفته شده است که 36 درصد کل ذخایر نفتی کشور را شامل می‌شود و در حال حاضر 20 درصد نیز پیشرفت دارد.

وی یادآور شد:  217 نفر در این 9 طرح مشغول به کار هستند و تاکنون ضریب با بازیافت در برخی میادین به نتا یجی رسیده است.

 وی با بیان اینکه درا ین پروژه‌ها ایجاد ارتباط بین دانشگاه های داخل و خارج از کشور نیز مدنظر قرار گرفته است افزود: کلیه آزمایشگاه‌های نفتی دانشگاه‌های طرف قرارداد تجهیز شدند بانک اطلاعاتی برای مخازن ایجاد شده و  شبکه‌های نوآورانه و فناورانه درداخل کشور برای تبادل ا ندیشه ایجاد شده است .

کرباسیان در ادامه مجموع مبلغ قرارداد افزایش ضریب بازیافت برای 13 میدان نفتی و گازی را 715 میلیارد تومان و 36 میلیون یورو به مدت 10 سال عنوان کرد و ا فزود: این میادین 14 درصد حجم ذخایر نفتی و 47 درصد ذخایر گازی کشور را در برمی‌گیرند.

وی تاکید کرد: مجموعا بیش از 50 درصد ذخایر نفتی و 47 درصد ذخایر گازی کشور جهت افزایش ضریب بازیافت با دانشگاه‌ها قرارداد دارند.

معاون وزیر نفت ارزش کل قراردادهای واگذار شده از سوی شرکت نفت به دانشگاه‌ها را بالغ بر 1008 میلیارد تومان و 50 میلیون یورو اعلام کرد.

انتهای پیام/
خلیج فارس صنعت مشهد نفت یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر