کد خبر: 751557 A

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران:

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در زمان وقوع سیل، بانک قرض الحسنه در پرداخت تسهیلات و کمک‌ها به سیل‌زدگان پیشتاز بوده و حدود یازده میلیارد ریال تسهیلات به کمیته امداد جهت یاری رسانی به سیل‌زدگان پرداخت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی اکبری در بیان اقدامات و عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی سال ۹۷ گفت: رویکرد و اعتماد مردم به ما کمک کرد که به سمت بانک قرض الحسنه و آمدند و در سال ۹۷ منابع بانک قرض الحسنه رشد داشت و تسهیلاتی که بانک پرداخت کرد حدود ۷۰ درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه تسهیلات بانک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مردم پرداخت شده است، اظهار داشت: این نشان داد که بانک قرض‌الحسنه توانسته از نظر مبلغی و تعدادی در پرداخت تسهیلات رشد داشته باشد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: حدود ۵۵ درصد از حوزه‌های پرداختی تسهیلات برای معیشت و ازدواج و مابقی برای حمایت از کالا و خدمات ایرانی پرداخت شده است و به صورت میانگین به هر فرد حدود ۱۱ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است که رقمی قابل توجه است. 

وی افزود: اتفاق بزرگی که در سال ۹۷ رخ داد این بود که مجموعه بانک قرض‌الحسنه به سمتی برود که به مددجویی‌های کمیته امداد توجه شود و باعث شده به سمت توانمندسازی مددجویان هدایت شود. در این بخش مشارکتی ۱۱۲ هزار نفری شکل گرفت که حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر برای اشتغال و بخشی از آن هم در حوزه معیشت بوده است.

اکبری گفت: در زمان وقوع سیل، بانک قرض الحسنه در پرداخت تسهیلات و کمک‌ها به سیل‌زدگان پیشتاز بوده و اوایل سال که سیل اتفاق افتاد برای استان‌های شمالی حدود ۲ میلیارد ریال کمک بلاعوض و در ادامه در استان های دیگر حدود ۹ میلیارد ریال کمک به کمیته امداد جهت یاری رسانی به سیل زدگان کمک کرد.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مرتضی اکبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر