کد خبر: 749206 A

در حادثه وقوع سیل اخیر در مازندران میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد شد.

به گزارش ایلنا، محمد محمدپور عمران با اعلام این خبر گفت : ۳۰ واحد صنعتی، دو هزار واحد صنفی، پنج واحد معدنی، هزار واحد قالیبافی و تاسیسات شش شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شده‌اند.

وی به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از همان دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه دیده خبر داد و اظهار داشت: ارسال ده‌‌ها تن کمک‌‌های فوریت‌‌دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله‌‌های مصالح ساختمانی (سنگ شکسته، شن و ماسه) گوشه‌ای از اقدامات انجام شده به شمار می‌رود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران ادامه داد: در طی این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین‌‌آلات معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

محمدپور عمران با اشاره به اعزام تیم‌‌های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل زده تصریح کرد: در کنار کمک به مردم سیل‌‌زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و اعزام یک کامیون حاوی ۳۰ هزار عدد کیسه جهت استفاده در دیواره‌های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.

سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر