کد خبر: 748653 A

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد:

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از دستورکار قرار گرفتن و عملیات اجرایی شهرهای جدید تابناک، خوارزمی، پارس، کوشک، مکران و سنندج خبر داد.

به گزارش ایلنا، حبیب‌‌الله طاهرخانی در مورد آغاز ساخت نسل دوم شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی و اقامتی به عنوان یکی از برنامه‌های عملیاتی این شرکت در سال ۹۸ گفت: در سال گذشته عملیات اجرایی تیس و سیراف آغاز شد و اساسنامه شرکت عمران ایوانکی به تصویب هیأت وزیران رسید.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ نیز پیگیری شروع عملیات اجرایی شهرهای جدید تابناک، خوارزمی، پارس، کوشک، مکران و سنندج در دستورکار خواهد بود. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح برنامه‌های شرکت عمران در سال ۹۸ اظهار داشت: تحریم‌ها بدون شک باعث کاهش سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه صنایع خود اتکا مانند صنعت ساختمان شده و به شدت این حوزه را مورد تهدید قرار می‌دهد.

طاهرخانی تحویل تعهدات مربوط به مسکن مهر، شروع عملیات اجرایی بخشی از تعهد ۲۰۰ هزار واحدی ساخت مسکن، تحقق پروژه‌های کلان حمل و نقل، سرعت دادن به سیاست ارتقای کیفیت زندگی در شهرها و جبران کمبود خدمات را بخشی از برنامه‌های مهم این شرکت در سال ۱۳۹۸ اعلام و تصریح کرد: ما در شرایطی برنامه عملیاتی سال ۹۸ را شروع می‌کنیم که عملکرد نسبتا موفقی را در سال ۱۳۹۷ پشت سر گذاشتیم، عملکرد و نحوه عمل و سازماندهی سال ۱۳۹۷ سرمایه ارزشمندی است که به اتکای آن می‌توان به تحقق برنامه سال ۱۳۹۸ نیز امیدوار بود.

وی با بیان اینکه مطابق برنامه، عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ برعهده شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در این برنامه بخش‌های مختلفی از جمله تعیین‌ تکلیف پروژه‌های مسکن مهر در قالب خودمالکی، مشارکت در ساخت، مشارکت در محله‌سازی، مشارکت در پیمانکاری و آماده‌سازی و همچنین واگذاری اراضی با تعهد ساخت باید به کار گرفته شود که ضروری است در واگذاری‌های جدید نیز شرکت‌ها دقت کنند هرگونه واگذاری منجر به ساخت شده و تضمین‌ها و مشوق‌های لازم منظور شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال ۹۸ و در قالب قانون بودجه امکانات مناسبی برای تکمیل سایت مسکن مهر فراهم شده است، ابراز داشت: با توجه به شرایط ایجاد شده امکان افزایش تسهیلات در پروژه‌های منتخب، هزینه‌‌کرد، شرکت از منابع داخلی در پروژه‌ها و همچنین امکان فروش عرصه و واریز آن به حساب شرکت فراهم شده است که فرصت خوبی برای به سرانجام رساندن سایت مسکن مهر در شهرهای جدید محسوب می‌شود.

طاهرخانی از تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های مسکن مهر در سال جاری خبر داد و بیان کرد: در این حوزه همچنین استراتژی افتتاح را به استراتژی تحویل تغییر داده و تصمیم داریم هرچه سریعتر پروژه‌های دارای متقاضی و فاقد معارض را به سرانجام برسانیم.

حبیب اله طاهرخانی-عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر