کد خبر: 748564 A

دبیر انجمن قطعه‌سازان کشور:

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان کشور تاکید کرد: اگر قطعه‌سازی تضعیف شود ضربه سنگین و جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور وارد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرهاد به‌نیا عصر امروز در گردهمایی قطعه‌سازان کشور در هتل المپیک تهران گفت: حضور وزیر صمت، قائم مقام بانک مرکزی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا نشان از اهمیت این صنعت و بخش قطعه‌سازی در کشور دارند.

وی ادامه داد: ۱۹.۵ درصد ارزش افزوده صنایع ایران، قطعه‌سازی و خودروی‌‌سازی است و ۳۰ درصد از تولید ناخالص ملی و ۱۲ درصد از اشتغال صنعتی مربوط به این بخش است. اهمیت این صنعت چنان است که آمریکا در اولین تحریم خود این صنعت را نشانه گرفت هر چند هنوز برخی از مسئولین داخلی متوجه اهمیت آن نشدند.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه اگر این صنعت تضعیف شود ضربه سنگین و جبران‌‌ناپذیری به اقتصاد کشور وارد خواهد شد، اظهار داشت: رهبر انقلاب با توجه به وضعیت کشور و شرایط حاکم هوشمندانه امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند و امیدواریم مدیران اجرایی نیز توجه کنند.

به‌نیا با اشاره به پرداخت تسهیلات در روزهای آخر سال ۹۷ تصریح کرد: جا دارد از بانک مرکزی و مدیران وزارت صمت بابت پرداخت بخشی از مصوبه دولت تشکر کنم. همگی شاهد بودند که با تزریق این مبلغ چگونه تولید خودرو افزایش پیدا کرد و بازار از جو هیجانی کاذب خارج شد.

وی افزود: از مصوبه ۱۱ هزار میلیاردی تاکنون چهار هزار میلیارد پرداخت شده است و امیدواریم هفت هزار میلیارد دیگر نیز در چارچوب تسهیلات ریالی پرداخت شود.

فرهاد به‌نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر