کد خبر: 748408 A

مدیرکل راه آهن تهران گفت: سهم جابجایی مسافر از ایستگاه راه آهن تهران ۸۱۲ هزار و۵۲۰ نفر بوده که درمقایسه با سال گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل راه آهن تهران، عابدین هادی‌نژاد گفت: آمار جابجایی مسافر در ایام پیک نوروز ۹۷ از ایستگاه راه آهن تهران۶۸۱ هزار ۸۲۰ نفر بوده که این رقم در نوروز ۹۸ با رشد ۱۹ درصدی به ۸۱۲ هزار و ۵۲۰ نفر مسافر افزایش داشته است.

وی با اشاره به رشد قابل توجه ضریب اشغال صندلی در ایام پیک نوروز در قطار‌های مسافری تهران افزود: در نوروز امسال چهار مسیر جدید به شهر‌های همدان، کرمانشاه، رشت، و ارومیه قطار اعزام شد و سهم اداره کل راه آهن تهران در اعزام قطار‌های مسافری رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن تهران با اشاره به اعزام روزانه ۲۷ رام قطار در مسیر خراسان، ۱۷ رام قطار در مسیرجنوب، ۸ رام قطار در مسیر آذربایجان، و سه رام قطار در مسیر شمال از ایستگاه راه آهن تهران گفت: در ایام پیک نوروزی روزانه بیش از ۱۱۰ رام قطار از ایستگاه راه آهن تهران اعزام و به همین تعداد قطار وارد ایستگاه راه آهن تهران شده است.

عابدین هادی نژاد در خصوص حرکت روزانه ۳۲ رام قطار حومه‌ای در ایام پیک نوروزی افزود: در مسیر شهر پرند روزانه ۹ رام قطار، هشتگرد پنج رام قطار، پیشوا و گرمسار ۸ رام قطار، قم و جمکران ۶ رام قطار، قزوین و تاکستان سه رام قطار که در مجموع با احتساب رفت و برگشت این قطار‌ها روزانه ۶۴ رام قطار به شهر‌های اطراف تهران اعزام شد.

اداره کل راه راه آهن رشد قم نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر