کد خبر: 748108 A

بیمه مرکزی اعلام کرد؛

بیمه مرکزی اعلام کرد: بیمه‌گذاران و بیمه شدگان، خسارت‌های وارده بر اثر سیل را به شرکت‌های بیمه ای اعلام کنند.

به گزارش ایلنا، در جلسه فوق‌العاده رسیدگی به حوادث سیل کشور، با حضور مدیران بیمه مرکزی ارزیابی‌های اولیه شرکت‌های بیمه‌ای درباره حادثه سیل واقع شده در استان‌های گلستان، فارس، ایلام، خوزستان، مازندران و لرستان بررسی شد.

در این جلسه اعلام شد که در استان گلستان تاکنون حدود ده هزار مورد اعلام خسارت از سوی بیمه شدگان واحدهای مسکونی، اداری و تجاری شهری صورت گرفته است.

براساس این گزارش، پوشش بیمه‌ای روستاییان استان گلستان را شرکت‌های بیمه ایران، تجارت نو و میهن بر عهده دارند که پیش‌بینی می‌شود در حدود هزار واحد بیمه شده مورد آسیب قرار گرفته باشند. در شهرستان آق‌قلا نیز شرکت بیمه ایران در حال ارزیابی خسارت وارده به بیمه‌شدگان است.

در استان ایلام عمده خسارات‌ها به زیرساخت‌های شهری، جاده‌ها و زمین‌های کشاورزی وارد شده که فاقد پوشش کامل بیمه‌ای بوده اند در عین حال خسارت‌های بیمه‌ای توسط ارزیابان خسارت در دست بررسی است و در استان لرستان هم با وجود آمادگی شرکت‌های بیمه به علت شرایط منطقه و عدم امکان حضور در محل ارزیابی و تعیین خسارت تاکنون میسر نشده است.

مطابق با اطلاعات ارائه شده، حدود ۷۰ درصد از خسارت‌های وارده به واحدهای تحت پوشش در استان مازندران توسط شرکت‌های بیمه‌ای ارزیابی شده و یک‌هزار و ۱۰۰ مورد اعلام خسارت شده که در حال بررسی و پرداخت است.

سیل‌زدگان استان خوزستان تا زمان پایداری شرایط جوی می‌توانند برای اعلام خسارت به شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه کنند؛ در همین رابطه نمایندگان شرکت‌های بیمه کوثر، تجارت نو، آرمان، ایران و میهن که بیشترین پرتفوی بیمه‌ای در رشته‌های مرتبط با خطر سیل را دارا هستند برای ارزیابی خسارت در این مناطق حضور دارند تا نسبت به برآورد خسارت‌ها اقدام کنند.

بررسی‌های انجام شده از خسارت سیل در استان فارس نیز نشان می‌دهد تمامی خودروهای خسارت‌دیده به پارکینگ‌های مورد نظر منتقل شده‌اند و تا کنون از حدود ۵۰۰ خودرو بازدید و کارشناسی ارزیاب خسارت شده و متأسفانه از این تعداد کمتر از ۱۰ درصد خودروها دارای پوشش بیمه بدنه خودرو هستند که تمامی خسارت‌های بیمه‌ای وارده به خودروهای دارای پوشش بیمه حوادث طبیعی پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۹۰ درصد منازل و واحدهای تجاری آسیب‌دیده در این استان فاقد بیمه نامه آتش‌سوزی هستند. ضمن آن‌که در این منطقه به ۱۳۰ مدرسه هم خسارت جزئی وارد شده و تیم‌های ارزیابی خسارت از طرف شرکت بیمه مربوطه از این مدارس بازدید کرده‌اند و در حال ارزیابی خسارت هستند.

سیل بیمه مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر