کد خبر: 746628 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با ایلنا :

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر از 223 محور مسدود شده، نسبت به بازگشایی 191 محور اقدام کرده‌ایم و این محورها عملیاتی هستند، گفت: در این مدت وقوع سیلاب و بارش‌های شدید اولویت ما در وزارت راه و شهرسازی ایجاد آسان‌ترین و بهترین راه مواصلاتی به محل حادثه دیدگان بوده است.

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تعداد راه‌های مسدود در سطح جاده‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر از 223 محور مسدود شده، نسبت به بازگشایی 191 محور اقدام کرده‌ایم و این محورها عملیاتی هستند.

وی افزود: تا به این لحظه 32 محور مسدود هستند که اقدامات برای بازگشایی این مسیرها هم آغاز شده است و در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر این مسیرها برای تردد بازگشایی شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در این مدت وقوع سیلاب و بارش‌های شدید، اولویت ما در وزارت راه و شهرسازی ایجاد آسان‌ترین و بهترین راه مواصلاتی به محل حادثه بوده است.

آدم نژاد با بیان اینکه تا این لحظه حجم خسارت‌های وارده بر جاده‌ها حدود ۱۲ هزار و ۵۷۶ کیلومتر بوده، گفت: برآورد اولیه خسارت‌های وارده برجاده‌ها تا این لحظه حدود یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان کارشناسی شده است که باید پس از اتمام شرایط بحران نسبت به ارزیابی دقیق اقدام کرد.

وی درباره تخریب جاده ترانزیتی جنوب کشور اظهار داشت: نقاطی از این مسیر دچار آسیب شده است و تخریب‌ها نقطه‌ای است باید پس از پشت سر گذاشتن مرحله بحران تیم فنی متشکل از نیروهای متخصص سازمان‌های مختلف بررسی‌ها لازم را داشته باشند که چه اقداماتی برای ترمیم و احداث دوباره برخی از مسیرها نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قطعا پس از اتمام عملیات امداد و نجات و بهبود شرایط تمام موضوعات تاثیرگذار در بروز و وقوع چنین سیلاب‌هایی از جمله ساخت و ساز در مسیل‌ها و حرایم رودخانه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیمات جدید درباره ساخت و ساز در مجاورت رودخانه‌ها اخذ خواهد شد.

سیل شهرام آدم نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی انسداد محورها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر