کد خبر: 746159 A

متولی‌زاده اعلام کرد:

مدیرعامل توانیر گفت: مشکل قطعی برق 540 روستای استان لرستان تاکنون برطرف شده است.

به گزارش ایلنا، محمدحسن متولی‌زاده با تاکید بر اینکه وقوع سیلاب و تشدید بارندگی‌ها در کشور شبکه‌های برق 23 استان کشور را تحت تاثیر قرار داده، عنوان کرد: میزان آسیب وارده به تاسیسات برق 13 استان سیل‌زده جدی‌تر بوده که موجب بروز خاموشی بیشتری در مناطق یاد شده است.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد شبکه برق استان‌های سیل‌زده با خسارت‌های جدی مواجه شده‌اند، ادامه داد: براساس برآوردها از ابتدای وقوع بارش‌های شدید و سیلاب در کشور تاکنون حدود دو هزار و 350 روستا با قطعی برق مواجه شده بودند که با توجه به حضور 24 ساعته 850 گروه عملیاتی در اقصی نقاط کشور مشکل 90 درصد این مناطق همان ساعات ابتدایی رفع شده است.

مدیرعامل توانیر با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت تامین برق تمامی استان‌های کشور به جز لرستان عادی است، گفت: در حال حاضر در شهرهای لرستان، پلدختر و معمولان برق بخش زیادی از شهر وصل شده ولی در نقاطی که با آب‌گرفتگی مواجه هستند برق این نواحی برای حفظ ایمنی به صورت دستی قطع شده تا مشکل برق‌گرفتگی برای هیچ‌یک از ساکنان این بخش از شهر پیش نیاید.

متولی‌زاده با بیان اینکه وقوع سیلاب برق 840 روستای لرستان را قطع کرده بود، ادامه داد: با تلاش تیم‌های عملیاتی مشکل قطعی برق 540 روستای استان تاکنون برطرف شده و در روستاهای باقی‌مانده به‌دلیل عدم وجود راه دسترسی همچنان امکان اعزام تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین وجود ندارد و در تلاشیم هرچه سریع‌تر تجهیزات مورد نیاز را به روستاهای باقی‌مانده اعزام کنیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت برق در مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: در این استان نیز مشکلی خاصی در حوزه برق وجود ندارد؛ تنها در روستاهای که با هماهنگی قبلی ساکنان آنها تخلیه شده‌اند یا در نوار ساحلی رود کارون که خالی از سکنه هستند برق برای حفظ ایمنی قطع شده است.

مدیرعامل توانیر در پایان گفت: در حال حاضر وضعیت برق مناطق سیل‌زده مازندران و گلستان نیز کاملا عادی است.

توانیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر