کد خبر: 744948 A

وزیر اقتصاد تاکید کرد:

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای مقابله با تحریم های ظالمانه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اخبار اقتصادی و دارایی ایران ( شادا)،  فرهاد دژپسند با بیان اینکه موضوعات مورد مطالعه علوم اجتماعی صرفا انتزاعی نیستند، اظهار داشت: اقتصاد نیز در زمره علوم اجتماعی است، بنابراین تأثیر و تأثر سایر حوزه ‌ها را به طور کامل باید در این حوزه مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است. نخست اینکه امسال «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال تعیین شده و دیگر اینکه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های خالی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند تا برای رسیدن به شرایط مطلوب در جامعه، از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به بهترین وجه ممکن استفاده شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: امروز کشور در شرایط سخت اقتصادی است و دشمن از تمامی عوامل و روزنه‌ها بر اقتصاد کشور فشار وارد می کند.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: برای مقابله با فشارها، تهدید‌ها و تحریم‌های دشمنان باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.

دژپسند یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران را کم بودن نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور دانست و اظهار داشت: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از 50 به 75 درصد افزایش یابد، بدون شک جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی کشور ایجاد می شود و برای تحقق این مهم، باید مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌ها را در کشور فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار، یکی از مسئولیت‌های این وزارتخانه است، تصریح کرد: باید گام‌های بلندی برای رسیدن به شرایط مطلوب برداشته شود تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی اعم از تولید کننده و تاجر بتوانند با طیب خاطر و به سهولت، در محیطی ایمن فعالیت‌های خود را انجام دهند.

وی یادآور شد: امروز اصلاح و بهبود فضای کسب و کار در کشور به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام ‌تر در این مسیر حرکت کرد.
فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر