کد خبر: 744713 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خسارت بالای سیلاب به واحدهای صنفی استان، گفت: خسارت به واحدهای صنفی سیل‌زده مازندران پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنفی مناطق سیل‌زده استان با اشاره به این‌که صبر و تحمل و کمک‌رسانی مردم در این حادثه مثال‌زدنی بود، اظهار داشت استاندار مازندران خوب مدیریت کرد و با حضور میدانی و تجمیع ظرفیت‌ها، به روند امداد رسانی شتاب بخشید.

وی با بیان اینکه استاندار مدیریت جهادی را در استان معنا بخشید، گفت: در صدد جبران خسارت وارده به بیش از 700 واحد صنفی تجاری آسیب دیده هستیم و اقلامی را هم بطور ویژه به مردم و صنعت‌گران کمک خواهیم کرد.

اختصاص کمک‌های ویژه به صنعت‌گران

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران نیز با اشاره به اینکه پیام مقام معظم رهبری دلگرم کننده بود، بیان داشت: حضور رئیس جمهوری در مازندران روند امدادرسانی را تسریع کرد.

وی افزود: از وزیر صنعت می‌خواهیم در بحث جبران خسارات وارده به اصناف و واحدهای صنعتی کمک‌های ویژه داشته باشند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مازندران باید قطب صنایع تبدیلی کشور شود، تصریح کرد: نیاز است تا پایانه‌های صادراتی استان تقویت شود.

حسین زادگان با بیان اینکه برای نخستین بار در مازندران، ستاد بازسازی بحران سیل در استان فعال شد، گفت: هدف از تشکیل این ستاد هماهنگی و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها برای اتمام به موقع آسیب‌های سیل بوده است.

وی افزود: بازسازی را با مدیریتی واحد و با بهره‌گیری از تلاش تمامی دستگاه‌ها، نهادها و همت بالای نیروهای بسیجی و نظامی و مهم تر از همه پشتکار و اراده مردم در کمترین زمان ممکن محقق خواهیم کرد.

سیل صنعت صنعت معدن و تجارت مقام معظم رهبری صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر