کد خبر: 743686 A

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران:

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام کرد: مناطق دوازده گانه خطوط لوله و مخابرات در کل کشور در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و انتقال نفت و فرآورده به صورت عادی در جریان است.

به گزارش ایلنا ، عباسعلی جعفری‌نسب با اشاره به باران‌های سیل‌آسا در برخی از استان‌ها و شرایط نامساعد جوی گفت: در برخی مناطق از جمله مناطق شمالی، لرستان و خوزستان پوشش برخی خطوط به دلیل شدت بارش‌ها شسته شده که همکاران ما در این مناطق به شکل شبانه‌روزی در حال فعالیت و ایمن‌سازی هستند.

وی افزود: قسمت‌هایی از پوشش خط لوله فرآورده ری - ساری در روزهای نخستین سال به دلیل طغیان رودخانه تجن از بین رفته و خط حالت لرزش پیدا کرده بود که به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه، خط لوله مزبور حدود سه ساعت متوقف شد و عملیات ایمن‌سازی و پایه‌کوبی اطراف آن انجام، و خط در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

جعفری نسب پیرامون خط‌لوله فرآورده اهواز - ری که روز گذشته ( دوشنبه) در محدوده اندیمشک دچار شکستگی شده بود، گفت: همکاران در منطقه در حال تعمیر خط هستند که با توجه به قرارگیری خط در عمق شش متری زمین و طوفان و بارش‌های شدید، عملیات تعویض بخشی از خط لوله دچار مشکل شده بود که تا پایان امروز به اتمام رسیده و خط در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی ضمن تاکید بر آمادگی کارکنان خطوط لوله برای رفع آسیب‌های احتمالی به دلیل بارش‌ها گفت: پوشش برخی خطوط از جمله دو خط لوله ۱۶ و ۱۰ اینچ فرآورده اهواز به تهران در منطقه خوزستان به دلیل شدت بارش‌ها و جاری شدن سیلاب از بین رفته بود که عملیات ایمن سازی این خطوط نیز انجام شد.

وزارت راه وشهرسازی میزان خسارت وارده اولیه بر این بخش در استان‌های مازندران و گلستان را ۳۵۰ میلیارد تومان براورد کرده است.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز میزان خسارت وارده سیل به استان گلستان را در بخش کشاورزی یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان و در مازندران ۵۵۰ میلیارد تومان برآورد کرده است.

 

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر