کد خبر: 734057 A

حجتی:

وزیر جهاد کشاورزی عرضه گوشت مرغ بالاتر از قیمت هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را اجحاف به مصرف کنندگان دانست و بر ضرورت برخورد دستگاه های نظارتی با متخلفان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمود حجتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع نهاده های تولید کالاهای اساسی که عصر امروز با حضور معاونین و مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان‌‌های جهاد کشاورزی استان‌‌ها برگزار شد، گفت: با در نظر گرفتن همه عوامل موثر بر تغییر قیمت کالاها و بر اساس آنالیز قیمت‌‌های سازمان حمایت مصرف‌‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ منطقی و منصفانه و فروش این کالا با قیمت‌‌‌های بالاتر اجحاف به مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به تامین نهاده‌‌ها و استمرار تولید گوشت مرغ در کشور اظهار داشت: ۷۰ درصد خوراک مورد نیاز تولید گوشت مرغ مربوط به نهاده‌‌ها است و در سال جاری ذرت  یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بیش از پارسال تامین شده و قیمت ذرت در بازار نیز از قیمت‌‌‌های مصوب، انحرافی ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی خطاب به روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌‌‌ها تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌‌های نظارتی، امنیتی و قضایی باید روند تامین تا مصرف نهاده‌‌‌‌های تولید گوشت مرغ به صورت هوشمندانه کنترل و با سوداگری در بازار این کالای اساسی قاطعانه برخورد شود.

حجتی افزود: واردکنندگانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دریافت می کنند متعهدند این کالاها را با قیمت مصوب و زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی به واحدهای مرغداری و دامداری تحویل دهند.

وی ادامه داد: نهاده ها باید بر اساس ظرفیت تولید به واحدهای مرغداری اختصاص یابد.

وزیر جهاد کشاورزی، ایجاد و توسعه زنجیره‌‌های تولید را برای تامین نهاده‌‌‌‌ها و کاهش نوسانات قیمت در بازار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اتحادیه‌‌ها و تعاونی‌‌‌های تولید در بخش کشاورزی باید تقویت و تامین نهاده تا بازاررسانی محصولات کشاورزی توسط تعاونی‌‌‌ها انجام شود.

حجتی اضافه کرد: با تقویت تعاونی‌‌‌های عشایری، امسال ۲۵۰ هزار تن نهاده جو توسط این تعاونی‌‌‌ها وارد شده است.

محمود حجتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر