کد خبر: 731425 A

معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.

خداداد غریب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در تشریح هدف برگزاری نمایشگاه سمپوزیوم فولاد در جزیره کیش گفت: هدف این برنامه ارائه مقالات پژوهشی در حوزه بومی‌سازی، ارتقای تکنولوژی و کاهش مصرف انرژی در صنعت فولاد بود. 

وی ادامه داد: دولت و وزارت صنعت کاملا به دنبال این هستند که بومی‌سازی صنعت فولاد صورت بگیرد و در عین حال دانش و تکنولوژی صنعت فولاد به روز شود. در واقع هر دو هدف را به صورت همزمان پیگیری می‌کنیم. یعنی هم باید تلاش کنیم که تجهیزات صنعت فولاد را خودمان تولید کنیم و هم این این تجهیزات و تکنولوژی به زور باشد. در واقع به دنبال نوسازی صنعت فولاد هستیم.

معاون وزیر صنعت افزود: من در بازدیدی که از نمایشگاه کیش داشتم، دستاوردها را راضی کننده دیدم. در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان، مرکز تحقیقات و ارتباط با دانشگاه اقدامات مناسبی صورت گرفته و به دستاوردهای خوبی رسیدیم.

غریب‌‌‌پور در خصوص وضعیت صادرات فولاد اظهار داشت: علی‌رغم موانع و وجود تحریم،ها اما وضعیت صادرات خوب است و به دنبال رفع موانع هستیم. البته مشکلاتی وجود دارد ولی با تلاش مضاعف به دنبال برطرف کردن آن هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این ادعا که صادر کنندگان فولاد، ارز صادراتی را به کشور بازنمی‌گردانند، صحت دارد؟ تصریح کرد: قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند. این مسئله به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شد و خوشبختانه در حال حاضر، هماهنگی‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

خداداد غریب‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر