کد خبر: 724373 A

یوسفی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغ گوشتی ایران گفت: در غرف سطح شهر و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم مرغ‌های شرکت پشتیبانی امور دام با همان قیمت‌های مصوب 9800 تومان به فروش می‌رسد.

محمد یوسفی مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغ گوشتی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با شرایط بازار مرغ اظهار کرد: بازار مرغ در یک هفته گذشته تغییراتی نداشته و مرغ زنده حدود 9500 تومان است و در غرف سطح شهر و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم مرغ‌های شرکت پشتیبانی امور دام با همان قیمت‌های مصوب 9800 تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت مرغ در میدان بهمن هم 13 هزار تومان است که در خرده فروشی‌ها این قیمت به 14 هزار تومان می‌رسد. ما کمبودی در بازار نداریم اما روش توزیع مرغ درست نیست و باعث نوسان قیمت این محصول در بازار شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغ گوشتی ایران با اشاره به این نکته که توزیع مرغ توسط اتحادیه‌ها می‌تواند قیمت را ثابت نگه دارد، اذعان داشت: اگر توزیع مرغ را به تشکل‌های مرغ‌داری داده و فروش در فروشگاهای سطح شهر را هم به اتحادیه فروش پرنده و ماهی بدهند اوضاع فروش مرغ و قیمت آن بهبود پیدا می‌کند.

وی افزود: دخالت بخش دولتی در فروش محصولاتی مانند مرغ، باعث مشکل دراین بخش شده است. همه افراد به مرغ 9800 تومانی دسترسی ندارند و بیشتر مردم، مرغ را با همان قیمت 14 هزار تومان تهیه می‌کنند که این مساله باعث شده نارضایتی ایجاد شود.

یوسفی تاکید کرد: ما مشکلی در تامین مرغ برای شب عید نداریم اما قیمت عرضه آن همان حدود 14 هزار تومان خواهد بود البته پیش‌بینی می‌کنیم پس از ایام عید، قیمت مرغ کاهش یابد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغ گوشتی ایران با اشاره به این که قیمت نهاده‌های دامی بر قیمت مرغ تاثیر گذاشته است، خاطرنشان کرد: قیمت نهاده‌های دامی افزایش یافت و تا زمانی که پشتیبانی امور دام نهاده بیشتری توزیع نکند قیمت آن کاهش نخواهد داشت. در حال حاضر نهاده‌ها در بازار آزاد قیمت بالایی دارند و تولید به ضرر تولیدکننده تمام می‌شود.

ایام عید ایران فروشگاه های زنجیره ای کشاورزی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر