کد خبر: 721745 A

رییس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد؛

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تاکید کرد: اینکه امروز توانسته‌‌‌ایم در بازارهای خارجی حضور پیدا داشته باشیم، به سبب وجود کارآفرینان فعال در صنایع غذایی، نگاه صادراتی و رقابت‌‌پذیری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش تقدیر از تولیدکنندگان برتر صنایع غذایی، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز با اشاره به ضرورت برندسازی در اقتصاد امروز جهان گفت: آنقدر که در بحث برندسازی صنایع غذایی خوب عمل کردیم، در بحث برندسازی برای سبزیجات و میوه‌‌‌‌جات هنوز عقب هستیم و نتوانسته‌‌‌‌ایم برندهایی جهانی ایجاد کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌‌‌‌‌هایی که در کشور وجود دارد، می‌‌توانیم شرکت‌‌ها و برندهای معتبری ایجاد کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به رشد قابل توجه صنایع غذایی اظهار داشت: اینکه امروز توانسته‌‌‌ایم در بازارهای خارجی حضور پیدا داشته باشیم، به سبب وجود کارآفرینان فعال در صنایع غذایی، نگاه صادراتی و رقابت‌‌پذیری است. 

خوانساری ادامه داد: صنایع غذایی مانند صنایع کاشی و سرامیک، صنعتی بود که توانست در رقابت رشد کند.

وی به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور پرداخت و تصریح کرد: شاخص‌‌‌هایی مانند تورم و نوسانات نرخ ارز تولید را دچار مشکل کرده است و در این میان، صنایع غذایی جزو صنایعی است که آسیب کمتری دیده و خواهد دید.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به حمایت دولت از خودروسازی خاطرنشان کرد: در برخی صنایع از جمله خودرو به دلیل نبود رقابت در جا زده‌‌‌ایم و با اینکه دولت با حمایت‌‌های گلخانه‌‌ای این صنعت را حمایت کرده اما همچنان روی پای خود نایستاده است. نگاه صادراتی نکته مهمی است که می‌‌تواند علاوه بر کسب رضایت مشتریان ایرانی ارزآوری برای کشور داشته و صنایع داخلی را هم رقابت‌‌‌پذیر کند.

خوانساری افزود: سه بخش از صنعت کشور هیچ‌‌گاه از سفره‌‌های مردم خارج نمی‌‌شوند که شامل پوشاک، مسکن و صنایع غذایی هستند. به خصوص اینکه صنایع غذایی آخرین حلقه از محدودیت‌‌های سفره خانوار است و نیاز به آن سبب می‌‌شود بتوان همواره بر روی ماندگاری بازارها در صورت حفظ کیفیت فکر کرد.

وی اضافه کرد: سال ۹۷ سال بسیار سختی برای همه صنایع ایران و صادرات کشور بود و پیش‌‌بینی می‌‌شود سال آتی نیز همین سختی را پیشرو داشته باشیم لذا باید بر روی تکمیل زنجیره‌‌های تولید کار کرده و صنایع تبدیلی را رونق بخشیم.

مسعود خوانساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر