کد خبر: 695283 A

رئیس اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

در تهران بدون مصوبه ستاد تنظیم بازار و ابلاغیه اتاق اصناف هرگونه افزایش قیمت جرم است و در صورت مشاهده و گزارش با آن شدیداً برخورد می‌شود.

علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص برخی شایعات مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت نان در سنتی‌پزها در تهران گفت: تا به الان هیچ‌گونه گزارش مبنی بر افزایش قیمت در تهران نداشته‌ایم. هرچند طبق قانون، استانداری‌ها در صورت صلاحدید می‌توانند تا 10 درصد قیمت نان را افزایش دهند اما در تهران بدون مصوبه ستاد تنظیم بازار و ابلاغیه اتاق اصناف هرگونه افزایش قیمت جرم است و در صورت مشاهده و گزارش با آن شدیداً برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: شهروندان تهرانی در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی به خصوص در حوزه نان می‌توانند با تلفن‌های بازرسی و 124 تماس بگیرند تا بازرسان ما در کمترین ساعت به مسئله رسیدگی کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص خواسته سنتی‌پزها نسبت به افزایش قمیت نان گفت: در سال‌های قبل براساس چهار مولفه نرخ دستمزد، نرخ حامل‌های انرژی، نرخ خدمات و افزایش قیمت ارز و به تبع آن سایر کالاها قیمت نان افزایش پیدا می‌کرد اما امسال این اتفاق صورت نگرفت. لذا پیشنهاد دیگری مطرح شد مبنی بر اینکه به جای افزایش قیمت نان سنتی پزها از مالیات، بیمه و پرداخت هزینه انرژی معاف شوند که هنوز این بحث در حال بررسی است.

افزایش قیمت ایران تنظیم بازار جرم دستمزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر