کد خبر: 692048 A

در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با هیئت پارلمانی سوری مطرح شد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی به نیابت از مهندس محمد اسلامی رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه با هیئت پارلمانی سوری در ساختمان دادمان دیدار و بر گسترش همکاری‌های عمرانی بین دو کشور تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس گروه اقتصادی ایران و سوریه با تاکید بر تحکیم و گسترش روابط دو کشور و مبادله موافقت‌نامه راهبری بین دو طرف اظهار داشت: اراده رهبران و ملت دو کشور بر گسترش روابط پایه‌ریزی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تبریک پیروزی‌های اخیر دولت و ملت سوریه  در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری تصریح کرد:این پیروزی‌ها نشان‌دهنده پایمردی و توانمندی ملت سوریه است و امیدوارم اندک تروریست‌های باقی‌مانده در ادلب نیز به‌زودی شرشان را کم کرده و مردم سوریه آزادانه  برای کشورشان تصمیم‌گیری کنند.

رئیس گروه اقتصادی ایران و سوریه با تأکید بر اینکه کشور سوریه و جمهوری اسلامی ایران در ادوار گذشته نشان داده‌اند که شرکای راهبری خوبی برای یکدیگر هستند، اظهار داشت: دولت و ملت ایران حامی دولت و ملت سوریه بوده و در دوران مختلف سوریه  نیز این‌گونه بوده‌، به همین خاطر امیدواریم که این همکاری‌ها همچنان تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق همکاری‌های دو کشور در حال حاضر نیز با برگزاری چنین جلساتی ما بتوانیم همکاری‌های اقتصادی و عمرانی بین دو کشور را نیز به همان صورت تداوم داده و گسترش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به اینکه امروزه جهان متوجه شده است که ثبات در سوریه به معنی ثبات در کل منطقه است، گفت:خوشبختانه این کشور به‌سوی ثبات حرکت می‌کند و اراده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت و دولت سوریه قرار دارد که امیدوارم تداوم همکاری‌های عمرانی ایران و سوریه به بازسازی این کشور منجر شده و اجرای این  اقدامات منسجم‌تر با شتاب بیشتری صورت گیرد.

لازم به ذکر است هیئت ۱۵ نفره پارلمانی سوری در روز دوشنبه به ریاست محمدحسین راغب الحسین نایب‌رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران برای دیدار با مقامات کشورمان به تهران آمده‌اند.

انتهای پیام/
امیر امینی معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر