کد خبر: 688047 A

رئیس سازمان امور اراضی کشور:

رئیس سازمان امور اراضی کشور تاکید کرد: در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید تاکنون مجموعا ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی در سراسر کشور رفع تداخل شده و به اراضی زراعی کشاورزان اضافه شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا اورنگی در سفری به استان اردبیل طی نشستی مشترک با رییس سازمان جهاد کشاورزی این استان و دیگر اعضای کمیسیون رفع تداخلات اراضی آخرین وضعیت تداخلات اراضی کشاورزی شرکت‌‌‌‌های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس با زارعان منطقه و راهکارهای رفع تداخلات این اراضی را بررسی کردند.

وی در این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده در مورد رفع تداخل اراضی گفت: پیام اصلی رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان، حمایت حاکمیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از کشاورزان و بهره‌‌‌‌‌‌برداران و رفع موانع پیش‌‌‌‌روی تولیدکنندگان بخش کشاورزی با هدف تقویت تولید و اقتصاد کشاورزی کشور در شرایط حساس کنونی است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: در راستای تحقق این هدف مهم، تاکنون ورود فنی و مقتدرانه اکثر مدیریت‌‌‌های امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها به خصوص استان اردبیل به موضوع مهم رفع تداخلات در کنار سایر فعالیت‌‌‌‌ها موفقیت‌‌آمیز  بوده و اردبیل در این زمینه جزو استان‌های پیشرو نیز بوده است.

اورنگی افزود: می‌‌‌‌توان اقدامات جهاد کشاورزی استان اردبیل برای رفع تداخلات اراضی را به عنوان پایلوت و الگو به سایر استان‌ها تعمیم داد.

وی اضافه کرد: در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید تاکنون مجموعا ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی در سراسر کشور رفع تداخل شده و به اراضی زراعی کشاورزان اضافه شده است.

علیرضا اورنگی سازمان امور اراضی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر