کد خبر: 687959 A

سخنگوی صنعت برق ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی صنعت برق ایران گفت: بدهی صنعت برق به بخش خصوصی به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

محمودرضا حقی فام در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، اظهار داشت: بدهی صنعت برق به بخش خصوصی با توجه به استمرار فعالیت‌های توسعه‌ای صنعت برق، روز به روز افزایش می‌یابد.

وی افزود: البته راهکارهایی برای تسویه بخش‌هایی از این بدهی اجرایی شده که شامل ظرفیت‌های قانونی، استفاده از اوراق اسناد خزانه و تهاتر بدهی‌هاست و اجرای این راهکارها همچنان ادامه دارد.

سخنگوی صنعت برق ایران در خصوص میزان فعلی طلب بخش خصوصی از صنعت برق گفت: بدهی صنعت برق به بخش خصوصی به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

حقی فام تصریح کرد: همانطور که برق به صورت پیوسته و مستمر در بخش‌های مختلف زندگی روزمره مردم نقش‌آفرینی می‌کند، نمی‌توان فعالیت‌های توسعه‌ای و زیرساختی این صنعت را هم متوقف کرد و باید این فعالیت‌ها به صورت مستمر ادامه داشته باشد و از آنجا که بخش خصوصی صنعت برق ایران بازوی اجرایی این صنعت است، با ادامه فعالیت‌ها طلب مالی این بخش هم بیشتر می‌شود و از طرفی به صورت مستمر تلاش‌هایی برای پرداخت بخش‌هایی از این مطالبات انجام می‌گیرد.

وی افزود: از ای نرو، رقم مطالبات بخش خصوصی صنعت برق رقمی ثابت نیست و هم اکنون بخش خصوصی این صنعت، هم در بخش احداث نیروگاه‌های جدید حرارتی، تولید پراکنده و تجدیدپذیر، هم در بخش احداث و به سازی خطوط انتقال و هم در بخش پروژه‌های توزیع برق فعال است.

برق صنعت گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر