کد خبر: 687227 A

مانور مدیریت ارتباطات بی‌سیم مراکز امنیتی، بهداری و هلال احمر از طریق بالن مخابراتی واقع در نقطه صفر مرزی در مهران با موفقیت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در  مانور مدیریت ارتباطات بیسیم از طریق بالن که با محوریت بالن مخابراتی و با پیشفرض وقوع یک بحران برای زیرساخت‌های منطقه فرضی صورت گرفت، کاربران ویژه قادر شدند از ظرفیت خدمات‌رسانی بالن مخابراتی پژوهشگاه فضایی ایران در ارتباطات بیسیم تا شعاع بسیار زیاد استفاده کنند.

هدف از این عملیات، بررسی قابلیت استفاده از بالن مخابراتی به عنوان یک پلاتفرم نصب سیستم‌های رادیویی و بیسیم برای ارتباطات نیروهای امداد در شرایط بحرانی در مناطق جغرافیایی مختلف کشور بود که با موفقیت به انجام رسید.

در این عملیات با نصب رپیتر در بالن مخابراتی مستقر در مرز مهران، ارتباط بی سیم دو طرفه ای با اداره کل راهداری استان ایلام برقرار شد که در پایان اجرای این عملیات، قابلیت نصب و تست رپیتر بی سیم در بالن مخابراتی پژوهشگاه فضایی ایران و خدمات‌دهی این بالن در شرایط بحران از سوی حاضران تایید شد.

در این مانور علاوه بر حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران، رییس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان ایلام، نماینده یگان ویژه ناجا و رییس اداره هلال احمر و عضو کمیته بحران مهران نیز حضور داشتند.
ایران بالن جاده هلال احمر استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر