کد خبر: 686031 A

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به اهمیت رودخانه ها و مسیل ها، 18 اکیپ گشت و بازرسی دولتی و خصوصی به صورت مستمر منابع آب سطحی را مورد کنترل و بازرسی قرار می دهند.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "حسین زنگویی" تقویت گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب سطحی از اقدامات شاخص شرکت آب منطقه ای تهران عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 18 اکیپ در حوزه آب‌های سطحی و مهندسی رودخانه‌ها در سطح استان مشغول فعالیت هستند که شامل 13 اکیپ بخش خصوصی و 5 اکیپ دولتی می شوند.

وی از اکیپ های گشت و بازرسی به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای نظارتی یاد کرد و تصریح کرد: این اکیپ‌ها ضمن شناسایی تخلف ها و معرفی متخلفان، با هرگونه بهره‌برداری غیر مجاز از منابع آب سطحی و برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه‌ای به صورت قاطع برخورد می کنند.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: به‌رغم اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای داده شده به متخلفان، در برخی مواقع شاهد تخلفاتی همچون بهره برداری غیر مجاز یا ساخت و ساز در حریم رودخانه ها هستیم که شرکت آب منطقه ای تهران با همکاری دستگاه قضا و عوامل انتظامی اقدام به قلع و قمع و تخریب مستحدثات غیر مجاز می کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 355 مورد از سازه‌های غیرمجاز به وسعت 43 هکتار و ارزش تقریبی 1227 میلیارد تومان تخریب و به انفال عودت داده شد، افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری نیز با اجرای 136 دستور قضایی افزون بر 47 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های استان تهران به ارزش 608 میلیارد تومان رفع تصرف و آزادسازی شد که هم‌اکنون از لحاظ وسعت به هدف پیش‌بینی شده در 97 دست پیدا کردیم.

استان تهران بخش خصوصی دولتی و خصوصی وزارت نیرو منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر