کد خبر: 685904 A

از سوی وزارت نیرو انجام شد:

بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب با مشارکت کارکنان صنعت آب کشور و شرکت‌های آب منطقه‌ای در میان زوار اربعین حسینی توزیع می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت نیرو، مهدی دانشگر، جانشین مدیر عامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس تاکید وزیر نیرو مبنی بر ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی منطبق با شرح وظایف ذاتی وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان بخش تأمین آب کشور موضوع تأمین آب برای زوار اربعین امام حسین علیه السلام را در دستور کار قرار داد و این موضوع در ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت تصویب شد. بر این اساس بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب نیم لیتری و جرعه‌ای تأمین شده است که در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه توزیع خواهد شد.

جانشین مدیر عامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته شش دستگاه تریلی حاوی ۳۰۰ هزار بطری آب به داخل عراق و به مقصد شهرهای سامرا و کربلای معلی و شش تریلی دیگر برای مرزهای چذابه و شلمچه اعزام شده است. سه ایستگاه توزیع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران تحت عنوان سقاخانه حضرت ابوالفضل علیه السلام مشتمل بر یک ایستگاه در ورودی شهر مهران و دو ایستگاه در ورودی و خروجی مرزعراق مستقر شده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در کشور عراق و معطلی حدود ۲۰ ساعته اتوبوس‌های کابوتاژ شده در مرز و نیاز شدید زوار به آب آشامیدنی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سه واحد سیار این ستاد به طور مستمر کار توزیع آب را در میان زوار این اتوبوس‌ها بر عهده گرفته‌اند.

این مقام مسوول همچنین به مشارکت فعال همکاران شرکت مدیریت منابع آب ایران در امر توزیع آب اشاره و تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت، تمامی همکارانی که برای خدمت رسانی به زوار اربعین در منطقه حضور یافته‌اند کاملاً داوطلبانه و بدون دریافت حق مأموریت و با اخذ مرخصی استحقاقی بوده است و ضمناً دیگر همکارانی که به کربلای معلا مشرف شده‌اند با هزینه شخصی بوده است. در اداره منابع آب مهران زائرسرایی برای استفاده همکاران صنعت آب و برق در ایام اربعین و پارکینگی به ظرفیت هزار خودرو آماده شده است. در اربعین سال گذشته بیش از ۴ هزار نفر اسکان و پذیرایی شدند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری افزایش یابد.

وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر