کد خبر: 685603 A

خدارحمی مطرح کرد:

مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه برنامه بازدید از طرح ها و آگاهی از پیشرفت برنامه ها، از محل احداث نخستین پالایشگاه شیر کشور در سعیدآباد از توابع شهرستان شهریار در استان تهران بازدید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از بانک کشاورزی ایران، روح‌اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی ایران در این بازدید به نقش و حمایت این بانک در تولید و اشتغال در بخش کشاورزی اشاره کرده و اظهارکرد: این کارخانه با مشارکت و تسهیلات بانک کشاورزی احداث خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلاتی که دامداران در زمینه نوسانات قیمت و عرضه شیر دارند، خاطرنشان کرد: راه اندازی این واحد تولیدی ضمن کنترل نوسانات بازار شیر، نیاز جامعه را به محصولات و فرآورده‌های لبنی تأمین می‌کند و تولید بخش دامداری نیز موجه‌تر خواهد شد.

وی ظرفیت جذب شیر در این واحد تولیدی را حدود ۷ میلیون تن اعلام کرد و افزود: محصولات تولیدی این واحد ارزش افزوده، اشتغال‌زایی و ارزآوری برای کشور به دنبال خواهد داشت و می‌تواند به توسعه دامداری در کشور نیز منجر شود.

خدارحمی تأکید کرد: بانک کشاورزی با جمع‌آوری سپرده‌های خرد مردمی و دیگر منابع در اختیار، تسهیلات قابل توجهی را برای توسعه بخش کشاورزی به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران این بخش اختصاص می‌دهد.

بر اساس این گزارش، «پالایشگاه شیر کاله» با استفاده از تسهیلات ۴۲۸ میلیون یورویی بانک کشاورزی از محل منابع صندوق توسعه ملی احداث و ضمن تولید فرآورده‌های مختلف لبنی، حدود ۵۰هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

«غلامعلی سلیمانی» مدیر پالایشگاه شیر کاله نیز ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت بانک کشاورزی در تأمین منابع مورد نیاز گفت: با راه اندازی این پالایشگاه، از خروج سالانه ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

ارز استان تهران شیر کشاورزی شهریار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر