کد خبر: 684453 A

رئیس اتاق تعاون ایران:

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه بخش تعاون کمتر مورد توجه دولتمردان بوده، گفت: بخش تعاون به تنهایی یک دولت کوچک است و در همه عرصه‌ها اعم از کشاورزی، بانک و بیمه و شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بهمن عبداللهی در نشست هم اندیشی و تبیین دیدگاه‌ها و نظرات وزرای پیشنهادی دولت که در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار کرد: بخش تعاون به عنوان یکی از سربخش های اصلی و ارکان اصلی اقتصاد کشور فعالیت می‌کند که ظرفیت‌های مختلفی دارد. بخش تعاون به تنهایی یک دولت کوچک است و در همه عرصه‌ها اعم از کشاورزی، بانک و بیمه و شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کند.

وی افزود: ما با آنچه در بخش تعاون در قانون‌های کشور تصویب شده فاصله زیادی داریم اما به عنوان یک رکن اقتصادی کشور در همه عرصه ها فعالیت داریم.

عبداللهی خاطر نشان کرد: در حوزه وزارت اقتصاد اعتقاد دارم این وزارتخانه یکی از وزارتخانه‌های تاثیر گذار و میدانی است و با مردم و فعالان اقتصادی بسیار سر و کار دارد. سیاست های اعمال شده در این وزارتخانه مستقیم با زندگی مردم سر و کار دارد و باید ارتباط تنگاتنگی را با تعاون و اصناف داشته باشد. هر چه این ارتباط بیشتر باشد انجام وظیفه در وزارتخانه راحت‌تر خواهد بود و سیاست‌های بهتری اعمال خواهد شد.

وی افزود: پیش از این هم ما در این مسئله انتقادات بسیاری را به وزارت اقتصاد داشتیم. من از نزدیک شاهد دیدگاه‌های آقای دژپسند بوده‌ام و ایشان بهترین گزینه برای وزارت اقتصاد محسوب می‌شود و بسیاری بر این باور هستند و نظر بخش تعاون هم همین است. ما امیدواریم بتوانند در این مسئولیت به خوبی عمل کنند.

عبداللهی در ادامه در خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:  بخش تعاون کمتر مورد توجه دولتمردان بوده اما امیدواریم حضور دکتر رحمانی که در حوزه‌های مختلف صنعت سابقه بالایی دارند و هم در حوزه قانونگذاری فعالیت داشته اند باعث رونق در بخش صنعت شود. ما ایشان را به عنوان یک تعاونگر می‌شناسیم و خدا را شکر می‌کنیم که شخصی مثل ایشان برای این کار انتخاب شدند.

رئیس اتاق تعاون ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر