کد خبر: 683733 A

در بازدید صفاکیش از کارخانه سیمان قاین تاکید شد:

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین در راستاى تحقق اهداف کلان این هلدینگ به عنوان بزرگترین هلدینگ سیمانى کشور بر حفظ توانمندی‌ها، ارتقای امور و هم‌افزایى با استفاده از تجربیات عملى موفق شرکت‌های تابعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، عباس صفاکیش با تبیین برنامه‌‌‌ها و راهبردهای هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین گفت: در شش ماهه نخست سه میلیون و ۳۷۱ هزار تن و حجم صادرات سیمان سه میلیون و ۴۵۳ هزار تن بوده و در مجموع، شش میلیون و ۸۲۴ هزار تن سیمان و کلینکر صادر شده است.

وی افزود: تولید کلینکر در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۲ درصد افزایش داشته و صادرات کلینکر و سیمان در مجموع  ۱۲.۶ درصد رشد داشته است.   

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور افزایش قیمت تمام شده، رقابت منفی داخلی، هزینه حمل‌ و نقل سیمان، مشکلات نرخ ارز، افزایش قیمت کیسه، غیرواقعی بودن قیمت‌ها، تغییر هر روزه قوانین و صدور بخشنامه‌های متعدد را از جمله مهمترین مشکلات فراروی کارخانجات سیمان به ویژه در بخش صادرات برشمرد.

فاکیش اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ میلیون تن سیمان در کشور تولید می‌شود که با راه‌اندازی طرح‌های جدید این حجم تولید افزایش پیدا می‌کند؛ این در حالی است که مصرف داخلی ما کمتر از ۵۰ میلیون تن برآورد شده و این مازاد راهی جز صادرات ندارد.

وی ادامه داد: هرچند در دو ماه گذشته صادرات نزدیک به ۲۰ درصد رشد داشته است، در سال گذشته ۱۲ میلیون تن سیمان در کشور صادر شد و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن سیمان صادرشود. 

وی ابراز امیدواری کرد دولت با توجه به مازاد ۳۰ میلیون تن ظرفیت سیمان در کشور و افزایش هزینه‌‌‌ها و حجم انبوه بدهی شماری از کارخانجات، رویکرد خود در مشمول قیمت‌گذاری کردن سیمان را مرتفع کند و آزادسازی قیمت صورت گیرد.

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین با اشاره به تدبیر صورت گرفته جهت افزایش همدلی در مدیریت بازار و رشد فعالیت کارگروه‌‌‌های منطقه‌‌ای اظهار داشت: با توجه به مازاد تولید سیمان در کشور، طبق توافقی که انجمن صنفی با مدیران عامل شرکت‌‌‌‌های سیمانی داشته، شرکت‌‌‌‌‌‌ها براساس سهمیه مقرر و کمتر از ظرفیت خود سیمان تولید می‌‌‌‌‌کنند. تا بازار سیمان با فشار عرضه و رقابت منفی مواجه نشود.

صفاکیش افزود: افزایش سرسام‌‌‌‌‌آور قیمت پاکت‌‌‌‌‌های سیمان، افزایش نرخ سیمان را که اخیرا اعمال شده بود خنثی کرده است ولی امیدواریم در روند اجرای طرح‌‌‌‌های عمرانی دولت رونقی حاصل شود و مصرف داخلی سیمان افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت سیمان قاین نیز ضمن ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد شش ماهه اول سال این شرکت تصریح کرد: با تلاش جمعی و بهره‌‌‌مندی از همه ظرفیت‌ها و توان کارکنان خدوم سیمان قاین این شرکت مصمم است مسیر موفقیت خود را با قوت استمرار بخشد و تکالیف و برنامه‌‌های ابلاغی را محقق کند. 

هوشیاری به توفیقات سیمان قاین اشاره و خاطرنشان کرد: از مهمترین دستاوردها می‌‌‌توان به تعامل و همکاری کامل با شرکت‌‌های سیمانی مستقر در منطقه، اجرای پروژه حذف مازوت در پیشگرمکن و بالا بردن عمر آستری نسوز سیستم پخت و تعویض آن هر سال یکبار و کاهش مصرف قطعات سایشی ریخته‌‌‌گری به ۱۱۰ گرم در متن تولید و کاهش ضریب شدت مصرف انرژی در واحد محصول، بهره‌‌‌مندی از توانمندی نیروهای متخصص کارخانه، تعدیل نرخ حمل، تحویل تولیدات کارخانه ۵۰ درصد در داخل و ۵۰ درصد به صادرات اشاره کرد.

همچنین صفاکیش، مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین و متشرع، معاونت امور شرکت‌ها از بخش‌های مختلف کارخانه سیمان قاین بازدید کردند و در نشستی صمیمی با حضور مدیران واحدهاى مختلف شرکت سیمان قاین در جریان عملکرد و برنامه‌‌‌‌های آتی سیمان قاین قرار گرفتند و رهنمودهاى لازم جهت اصلاح و تقویت امور ارائه دادند.

71

72

 

 

 

کارخانه سیمان قاین عباس صفاکیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر