کد خبر: 683600 A

وزیر ارتباطات خبر داد:

بسته حمایتی برای خدمات حوزه فناوری اطلاعات برای مقابله با آثار ناش از نوسانات نرخ ارز در جلسه ستاد مقاومتی تصویب شد.

به گزارش ایلنا ، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه شصتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: بسته ۱۴ بندی برای اجرا مصوب کردیم که عمده آن به فناوری اطلاعات و بخش فضایی و ... برمی‌گردد.

وی افزود: امیدواریم این مصوبات به اجرا برسد و با اجرای آن رشد بازار را تضمین و مدیریت کنیم.

جهرمی با اشاره به چشم‌انداز امیدبخش کسب و کارهای نوپا افزود: طرح نوآفرین منتظر ارسال به دولت است و باید موانع داخلی را کم کنیم تا کسب و کارهای نوپا با شتاب بیشتری به حرکت خود ادامه دهند.

وزیر ارتباطات با اشاره به انتشار شایعات تغییرات برخی از تعرفه‌های ارتباطی اظهار کرد: بازار کششی برای افزایش قیمت ندارد و تعرفه‌ها نیز تغییری نکرده؛ بنابراین با توجه به اینکه درآمدها در این حوزه ریالی و هزینه سرمایه گذاری ارزی است، نیاز به تدبیر و حمایت بخش دولتی دارد.

جهرمی با بیان اینکه دولت باید در این حوزه تسهیلات ارائه دهد، گفت: تسهیلات انواع مختلفی دارد که نوع اول این است که هزینه‌های توسعه مانند مالیات اپراتورها، هزینه های گمرکی و ... را کم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دولت در شرکت مخابرات سهام دارد که باید سود این سهام را به خود مخابرات بازگرداند، تصریح کرد: همه سهامداران باید سودهای سالانه را برگردانند و در این شرکت سرمایه گذاری کنند و تمهیداتی که اندیشیده شده از این جنس بود.

اقتصاد مقاومتی فناوری فناوری اطلاعات مخابرات نرخ ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر