کد خبر: 683194 A

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی:

رئیس فدراسیون واردات گفت: تجار ایرانی به فروشندگان خارجی بدهکار هستند و آبروی آنها باید حفظ شود کالاها از گمرک ترخیص می‌شود اما ما هنوز پول فروشندگان را نداده‌ایم و قدرت خرید اعتباری و چانه‌زنی را از دست داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، احتشام‌زاد، رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی در اجلاس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: درخواست ما از بانک مرکزی، اتاق پایاپای ارزی است اتاق سامانه نیما دسترسی به تمام صرافی‌ها است اما ما هیچ دسترسی نداریم و از لیست خریداران‌مان هم هیچ اطلاعاتی نداریم. صرافی‌ها از این قضیه 10 تا 15 درصد سود می‌برند به همین دلیل ما نیاز به یک اتاق پایاپای ارزی داریم.

احتشام‌زاد در رابطه با فعال سازی ارز متقاضی خاطرنشان کرد: فعال‌سازی ارز متقاضی درخواست دیگر ما است در حال حاضر دو ارز 4200 تومانی و ارز نیمایی داریم و ارز متقاضی حذف شده که با برخوردهای نظامی و انتظامی باز هم وجود دارد و خارج از محدوده بانکی است و با اعمال قدرت قابل کنترل نیست که باید توسط بانک مرکزی پذیرفته شود.

وی افزود: حفظ آبروی تجار ایرانی یکی دیگر از درخواست‌های ما است کالاها از گمرک ترخیص شده اما ما هنوز پول فروشنده‌ها را نداده‌ایم و قدرت خرید اعتباری و چانه‌زنی را از دست داده‌ایم.

رئیس فدراسیون واردات اذعان داشت: رفع مشکل واردکنندگان کالاهای اساسی مخصوصا ذرت که به خاطر قیمت ارز قیمت فروش آن امکان پذیر نیست باید در دستور کار قرار بگیرد و ما امیدواریم این درخواست‌های ما به صورت مکتوب به رئیس بانک مرکزی برسد و مشکلات واردکنندگان حل شود.

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر