کد خبر: 680370 A

در جلسه تنظیم بازار استان تهران مطرح شد؛

در جلسه تنظیم بازار استان تهران، موضوع ارائه پیشنهاد برای تعیین قیمت هر کیلو مرغ بین ۶۵۰۰ تا ۶۷۰۰ تومان با در نظر گرفتن حاشیه سود مطمئن برای تولیدکننده به سازمان حمایت و تنظیم بازار مطرح شد.

به گزارش ایلنا، در جلسه تنظیم بازار استان تهران که صبح امروز ۲۲ مهرماه به ریاست محمد امامی امین، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران و با حضور اعضای ستاد برگزار شد، موضوع آنالیز قیمت مرغ در مهر ماه در دستورکار قرار گرفت.

براساس گزارش ارائه شده در این جلسه، اختلاف قیمت موجود در فروش هر کیلو مرغ مربوط به قیمت جوجه یک‌روزه است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران با بیان اینکه قیمت مرغ از درب مرغداری در حال حاضر ۶۰۵۰ تومان تا ۶۷۰۰ تومان است، گفت: قیمت مرغ تا رسیدن به مصرف‌‌‌کننده به حدود ۱۰ هزار تومان هم رسیده است.

امامی امین با اشاره به پیشنهاد مطرح شده برای تنظیم بازار قیمت مرغ از ۶۵۰۰ تا ۶۷۰۰ تومان اظهار داشت: در مورد قیمت مرغ لازم است تصمیمی اتخاذ شود که هم حاشیه سود مطمئنی برای تولیدکننده داشته باشد و هم مصرف‌‌کننده رضایت داشته باشد.

وی افزود: عمده مصرف‌‌کنندگان کالاهای اساسی از جمله مرغ، حقوق‌‌‌بگیر هستند و ابتدای سال نرخ مشخصی به حقوق آنها افزوده می‌شود و آمادگی مواجهه با بازاری که دستخوش تغییر قیمت مداوم است، ندارند.

به گفته معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، گاهی تولیدکننده مرغ با اتفاقاتی مثل آنفولانزای مرغ در مرغداری مواجه می‌‌‌شود که مجبور است همه تولید خود را معدوم کرده و متضرر می‌‌شود بنابراین لازم است حاشیه سود تولیدکننده نیز با اتخاذ تصمیماتی تامین شود.

صادقی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز در این جلسه تصریح کرد: شرایط و فرآیندهایی که منجر به پایداری تولید می‌‌شود در عوامل تامین و قیمت کالاها از جمله مرغ اثرگذار است.

وی اضافه کرد: مفهوم نظارت بر قیمت کالاها به این معناست که فرآیندها باید پایش شوند و اینکه در بازار قیمت‌‌‌ها دستخوش تغییر شوند لزوما با پاسخ مثبت همراه نیست و شرایط تولید باید ثابت بماند.

مرغ جلسه تنظیم بازار استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر