کد خبر: 679545 A

وزیر نیرو:

اردکانیان با اینکه چندبرابر طبقات ضعیف به طبقات متمول یارانه آب و برق پرداخت می کنیم، اظهار کرد: نباید از جیب اقشار فقیر و مستضعف هزینه آب استخر و مصارف زندگی‌های مرفه افراد متمول تامین شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، ، اردکانیان در خصوص استفاده از ظرفیت پساب، تصمیم‌گیری‌های جدیدی در مورد تفویض اختیارات به استان‌ها در دستور کار بوده که در روزهای آینده به صورت رسمی ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه بد مصرفی مردم در زمینه آب و برق بسیار زیاد است، تصریح کرد: این در حالی است که این هزینه‌ها به صورت کامل از بیت‌المال و هزینه‌های عمومی تأمین می‌شود.

"رضا اردکانیان" تصریح کرد: مصرف بیش از اندازه، برای کشور هزینه زیادی خواهد داشت، باید ساز و کاری برای برخورد با مشرکین پرمصرف تدوین شود.

وی با اینکه چندبرابر طبقات ضعیف به طبقات متمول یارانه آب و برق پرداخت می کنیم، اظهار کرد: نباید از جیب اقشار فقیر و مستضعف هزینه آب استخر و  مصارف زندگی‌های مرفه افراد متمول تامین شود.

وزیر نیرو خواستار تصویب قانونی برای برخورد با پرمصرف ها در مجلس شد که نماینده قم در مجلس شورای اسلامی نیز قول پیگیری این موضوع را داد.

وی  با بیان اینکه صنعت کشور باید به پساب متکی شده است، خاطرنشان کرد: استفاده صنعت از پساب‌های شهری به معنای اتکای این بخش به یک منبع پایدار و همیشگی بوده که می‌تواند در شرایط سخت و دشوار نیز به راه توسعه خود ادامه دهد.

اردکانیان در پایان از بررسی تمام مسائل و مشکلات آب و برق قم به ویژه مسائل مطرح‌شده در این جلسه خبر داد.

برق فقیر قانون وزارت نیرو یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر